Legenda

Cykl: Trzy Siostry (tom 2)
Wydawnictwo: G+J
7,07 (318 ocen i 31 opinii)
Karin

Inne wydania

SERIA TRZY SIOSTRY Trzy zalęknione czarownice, uciekając przed prześladowaniami, znalazły kryjówkę u wybrzeży Massachusetts – stworzyły czarodziejską Wyspę Trzech Sióstr. Chociaż zyskały na niej spokój, wszystkie zawarły fatalne związki. Teraz Nell, Ripley i Mia muszą ocalić urokliwą wyspę przed dawną klątwą. Zastępczyni szeryfa Ripley Todd wiedzie spokojne i satysfakcjonujące życie. Ma...

SERIA TRZY SIOSTRY

Zastępczyni szeryfa Ripley Todd wiedzie spokojne i satysfakcjonujące życie. Ma tylko jeden problem: jest obdarzona niezwykłymi mocami, które ją przerażają, i chociaż bardzo stara się je ukryć, nie potrafi nad nimi zapanować. Kiedy na wyspę przybywa MacAllister Booke, który ma zbadać pogłoski o czarodziejskiej magii, Ripley odnosi się do niego z wrogością. Ale to właśnie ona rzuca na Maca najpiękniejszy czar, który może się jednak rozwiać, gdy na wyspę powróci zło...

źródło opisu: http://www.gjksiazki.pl

Odlotowa Czternastka
Janet Evanovich

7,58 (48 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Marzin | 2015-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2015

Książka o czarownicach...mogłoby sie wydawać bajka, fantasy, a jednak ma pewien urok, wręcz czarodziejski urok. Dobrze czasem oderwać sie od rzeczywistości, obłudy i złośliwości tego naszego realnego świata. Czasem trzeba uciec w swiat fantastyki, choć na chwilę...a z tak przemiłymi czarownicami jak Mia, Ripley i Nell to czysta rozkosz.☺

izabela81 | 2014-09-17
Przeczytana: 17 września 2014

W książce znajdziemy zabawne dialogi, wartką akcję, miłość i oczywiście mnóstwo magii. Autorka pokazuje, jak ważne jest podążanie za tym, o czym marzymy oraz jak ważna jest przyjaźń, oddanie i druga osoba.

Wicca | 2012-08-02
Przeczytana: 15 czerwca 2005

"Niebo i ziemia" to druga część trylogi obrazująca losy trzech kobiet- Nell, Ripley oraz Mię, które są potomkiniami trzech sióstr, które stworzyły wyspę. Według legendy stworzyły ją poprzez magię, aby ucieć od przesladowań, które miały miejsce w tamtych czasach. Trzysta lat później, po tym jak zostały pokonane przez siły zła, po raz kolejny kobiety muszą przeciwstawić się temu samemu złu, próbując uratować swe życie, wyspę i mężczyzn z którymi są związane.

"Niebo i ziemia" zaczyna się w momencie, kiedy pierwsza konfrontacja ze złem juz nastąpiła. Nell pokanała je, poprzez walkę z sadystycznym mężem przed którym uciekła pozorujac swoją śmierć. Teraz były już mąż jest pacjentem w zakładzie psychiatrycznym, a sama Nell poślubiła szeryfa wyspy, Zacka.
Sceptycznie podchodząca do pewnych spraw siostra Zacka, Ripley połączyła swe siły z Nell oraz Mią, aby pokonać czyhające zło, ale.... wcale to nie oznacza, iż pogodziła się ze swym darem. Do czasu, aż poznaje naukowca od zjawisk...

detektywmonk | 2014-04-09

Drugie spotkanie z bohaterami Wyspy Trzech Sióstr.Tym razem na pierwszym planie Ripley Todd.Zimna,opanowana policjantka,która w pierwszym tomie była bohaterką drugoplanową.
Tu wyrasta na bohaterkę pierwszą planową.Miałem trochę żal do Roberts,że przedstawiła Todd,jako taką zimną rybę.
Ani pocałować,ani przytulić.Szkoda,bo z opisu wynika że to fajna laska.
Ale i pani policjantka w końcu spotyka na swej drodze pewnego mężczyznę.
Do dziennikarz z Nowego Jorku,badacz zjawisk paranormalnych.
Lubię,jak pani Roberts łączy powieść obyczajową z fantasty.
Strzelanie z dłoni promieniami,brzmi jak dobre fantasty.
Dla mnie jak znalazł.
Zamówiłem w bibliotece tom trzeci.Ale to już inna historia.

zabielka | 2013-10-16
Przeczytana: 16 października 2013

Jak to "romansidło" Nora Roberts pisze bardzo dobrze. więc mogę polecić.

myślnik | 2013-06-28
Przeczytana: grudzień 2012

Dawno,dawno temu...siostra Ognia pokochała mężczyznę fokę. Strach przed utratą skłonił ją do zatrzymania go podstępem.
Jak się można domyśleć,mężczyzna ów dowiedziawszy się o tym,zdradzony porzuca ukochaną.

Siostra Powietrze nie wybrała lepiej. Opuściła wyspę i poślubiła człowieka,który nie potrafił jej zaakceptować i docenić,aż w końcu ją zniszczył.

Ta,którą zwano Ziemią nie chciała pogodzić się z jej stratą. Zżerana bólem użyła swojej mocy by pomścić siostrę.

Po pierwsze - nie krzywdzić!!!

Złamała najświętsze prawo,odwróciła się od światła wybierając mrok. Swym postępowaniem zniszczyła wszystko co kochała,siebie,więź z siostrami i ukochanego mężczyznę...
Cykl tych zdarzeń trwa nieustannie póki,któreś pokolenie nie przełamie klątwy.

Tym razem próbę ognia ma przejść Ripley Todd.
Kobieta twarda,niezłomna,samotna,trochę arogancka,nieraz chamska,opiekuńcza,kochająca kontrolę.
To ona wybiera-co,gdzie i z kim robi.
Ripley jest czarownicą,ma ogromną moc,dawno temu zagrzebała ją...

ABC | 2015-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2015

Wątek magiczny tej historii jakoś mnie nie wciąga. Jakiś czas temu bardzo interesowałam się tematem polowań na czarownice zarówno w Europie, jak i za Oceanem, ale Trzy Siostry jakoś mnie nie ruszają. Nie wiem dlaczego zupełnie.

Doktorek cudologii jest absolutnie fantastyczny. No, może dla lepszego efektu zrobiłabym z niego większą fajtłapę, ale tak też jest nieźle. Mac jest roztargnionym, zwariowanym naukowcem. Choć trudno poważnie podchodzić do obszaru jego zainteresowań. "Nie wiedziałam, że można zrobić doktorat z kretyństwa.", stwierdziła Ripley przy ich pierwszym spotkaniu. Całe szczęście, Mac nie jest szczególnie wrażliwy ani pamiętliwy. Można powiedzieć nawet, że twardy z niego gość. Trzeba mieć w sobie naprawdę sporo uporu, żeby zajmować się demonologią, czarami, okultyzmem i tymi wszystkimi rzeczami, które narażają go na śmieszność. Podobało mi się też to, że nie dał się rzucić:) Mac robi z Ripley co chce, a ona nawet o tym nie wie.

Sprawa Mii i jej dawnej miłości trochę...

Virginia | 2014-11-28
Przeczytana: 2014 rok
jagodaanna | 2013-07-05
Przeczytana: 22 maja 2013

"Trzy zalęknione czarownice, uciekając przed prześladowaniami, znalazły kryjówkę u wybrzeży Massachusetts – stworzyły czarodziejską Wyspę Trzech Sióstr. Chociaż zyskały na niej spokój, wszystkie zawarły fatalne związki. Teraz Nell, Ripley i Mia muszą ocalić urokliwą wyspę przed dawną klątwą."

Wyspa Trzech Sióstr to miejsce niezwykłe. Trzy siostry - Siostra Powietrze, Siostra Ziemia oraz Siostra Ogień, stworzyły ją, szukając schronienia. Uciekając przed prześladowaniami czarownic w Salem w roku 1692, połączyły swoje siły i ze skrawka Massachusetts utworzyły wyspę, zwaną teraz Wyspą Trzech Sióstr.

Ripley Todd to zastępca szeryfa na Wyspie Trzech Sióstr. Razem z bratem, Zackiem, tworzą zgrany duet, pilnując bezpieczeństwa na wyspie i chroniąc jej mieszkańców.
Ripley to kobieta niezależna - potrafi zadbać sama o siebie, jest stanowcza, nieugięta i doskonale radzi sobie ze wszelkimi przeciwnościami losu
Od czasu, kiedy na wyspie pojawiła się Nell (bohaterka pierwszej części trylogii...

Marta | 2014-09-25
Przeczytana: 21 sierpnia 2014

Co lubię w książkach Nory Roberts? Akcję, humor, jej styl i co najważniejsze, że jej powieści nie wymagają wielkiego zaangażowania ze strony czytelnika. Opowiadają przyjemne historie, które kończą się happy endem. To lektury, które pozwalają odpocząć i zrelaksować, to także literatura, która motywuje i sprawia, że znów się chce, że się działa i to działanie sprawia przyjemność. Świetny antydepresant wywołujący uśmiech na twarzy.