Legenda

Cykl: Trzy Siostry (tom 2)
Wydawnictwo: G+J
Karin

Inne wydania

SERIA TRZY SIOSTRY Trzy zalęknione czarownice, uciekając przed prześladowaniami, znalazły kryjówkę u wybrzeży Massachusetts – stworzyły czarodziejską Wyspę Trzech Sióstr. Chociaż zyskały na niej spokój, wszystkie zawarły fatalne związki. Teraz Nell, Ripley i Mia muszą ocalić urokliwą wyspę przed dawną klątwą. Zastępczyni szeryfa Ripley Todd wiedzie spokojne i satysfakcjonujące życie. Ma...

SERIA TRZY SIOSTRY

Zastępczyni szeryfa Ripley Todd wiedzie spokojne i satysfakcjonujące życie. Ma tylko jeden problem: jest obdarzona niezwykłymi mocami, które ją przerażają, i chociaż bardzo stara się je ukryć, nie potrafi nad nimi zapanować. Kiedy na wyspę przybywa MacAllister Booke, który ma zbadać pogłoski o czarodziejskiej magii, Ripley odnosi się do niego z wrogością. Ale to właśnie ona rzuca na Maca najpiękniejszy czar, który może się jednak rozwiać, gdy na wyspę powróci zło...

źródło opisu: http://www.gjksiazki.pl

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Marzin | 2015-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2015

Książka o czarownicach...mogłoby sie wydawać bajka, fantasy, a jednak ma pewien urok, wręcz czarodziejski urok. Dobrze czasem oderwać sie od rzeczywistości, obłudy i złośliwości tego naszego realnego świata. Czasem trzeba uciec w swiat fantastyki, choć na chwilę...a z tak przemiłymi czarownicami jak Mia, Ripley i Nell to czysta rozkosz.☺

"Legenda" opowiada o trzech siostrach czarownicach, które posiadają moc, magię czarodziejską zaleknionie siostry uciekając przed prześladowaniami znalazły kryjówkę u wybrzeży Maassachusetts chcą ocalić wyspę od klątwy.
Nell, Ripley i Mia to uzdolnione czarownice pomagają sobie zawsze, są najlepszymi przyjaciółkami, mogą na siebie liczyć. Bardzo wciągająca lektura wciąga niesamowicie takie lubię czytać.
Oderwałam się przy tej książce od świata otaczającego mnie, odpłynęłam....jestem wielbicielką Nory Roberts ma ciekawy styl pisania, humor to lubię w powieściach jej oczywiście. Relaksująca, urocza książka zrelaksowała mnie, zachwyciła bardzo, poruszyła serce moje.
Przecudowna, ciepła powieść:):)

izabela81 | 2014-09-17
Na półkach: 2014 rok, Przeczytane
Przeczytana: 17 września 2014

W książce znajdziemy zabawne dialogi, wartką akcję, miłość i oczywiście mnóstwo magii. Autorka pokazuje, jak ważne jest podążanie za tym, o czym marzymy oraz jak ważna jest przyjaźń, oddanie i druga osoba.

Wicca | 2012-08-02
Przeczytana: 15 czerwca 2005

"Niebo i ziemia" to druga część trylogi obrazująca losy trzech kobiet- Nell, Ripley oraz Mię, które są potomkiniami trzech sióstr, które stworzyły wyspę. Według legendy stworzyły ją poprzez magię, aby ucieć od przesladowań, które miały miejsce w tamtych czasach. Trzysta lat później, po tym jak zostały pokonane przez siły zła, po raz kolejny kobiety muszą przeciwstawić się temu samemu złu, próbując uratować swe życie, wyspę i mężczyzn z którymi są związane.

"Niebo i ziemia" zaczyna się w momencie, kiedy pierwsza konfrontacja ze złem juz nastąpiła. Nell pokanała je, poprzez walkę z sadystycznym mężem przed którym uciekła pozorujac swoją śmierć. Teraz były już mąż jest pacjentem w zakładzie psychiatrycznym, a sama Nell poślubiła szeryfa wyspy, Zacka.
Sceptycznie podchodząca do pewnych spraw siostra Zacka, Ripley połączyła swe siły z Nell oraz Mią, aby pokonać czyhające zło, ale.... wcale to nie oznacza, iż pogodziła się ze swym darem. Do czasu, aż poznaje naukowca od zjawisk...

książek: 2088
wiejskifilozof | 2014-04-09

Drugie spotkanie z bohaterami Wyspy Trzech Sióstr.Tym razem na pierwszym planie Ripley Todd.Zimna,opanowana policjantka,która w pierwszym tomie była bohaterką drugoplanową.
Tu wyrasta na bohaterkę pierwszą planową.Miałem trochę żal do Roberts,że przedstawiła Todd,jako taką zimną rybę.
Ani pocałować,ani przytulić.Szkoda,bo z opisu wynika że to fajna laska.
Ale i pani policjantka w końcu spotyka na swej drodze pewnego mężczyznę.
Do dziennikarz z Nowego Jorku,badacz zjawisk paranormalnych.
Lubię,jak pani Roberts łączy powieść obyczajową z fantasty.
Strzelanie z dłoni promieniami,brzmi jak dobre fantasty.
Dla mnie jak znalazł.
Zamówiłem w bibliotece tom trzeci.Ale to już inna historia.

zabielka | 2013-10-16
Przeczytana: 16 października 2013

Jak to "romansidło" Nora Roberts pisze bardzo dobrze. więc mogę polecić.

Katarzyna Busłowska | 2015-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2015

Wątek magiczny tej historii jakoś mnie nie wciąga. Jakiś czas temu bardzo interesowałam się tematem polowań na czarownice zarówno w Europie, jak i za Oceanem, ale Trzy Siostry jakoś mnie nie ruszają. Nie wiem dlaczego zupełnie.

Doktorek cudologii jest absolutnie fantastyczny. No, może dla lepszego efektu zrobiłabym z niego większą fajtłapę, ale tak też jest nieźle. Mac jest roztargnionym, zwariowanym naukowcem. Choć trudno poważnie podchodzić do obszaru jego zainteresowań. "Nie wiedziałam, że można zrobić doktorat z kretyństwa.", stwierdziła Ripley przy ich pierwszym spotkaniu. Całe szczęście, Mac nie jest szczególnie wrażliwy ani pamiętliwy. Można powiedzieć nawet, że twardy z niego gość. Trzeba mieć w sobie naprawdę sporo uporu, żeby zajmować się demonologią, czarami, okultyzmem i tymi wszystkimi rzeczami, które narażają go na śmieszność. Podobało mi się też to, że nie dał się rzucić:) Mac robi z Ripley co chce, a ona nawet o tym nie wie.

Sprawa Mii i jej dawnej miłości trochę...

myślnik | 2013-06-28
Przeczytana: grudzień 2012

Dawno,dawno temu...siostra Ognia pokochała mężczyznę fokę. Strach przed utratą skłonił ją do zatrzymania go podstępem.
Jak się można domyśleć,mężczyzna ów dowiedziawszy się o tym,zdradzony porzuca ukochaną.

Siostra Powietrze nie wybrała lepiej. Opuściła wyspę i poślubiła człowieka,który nie potrafił jej zaakceptować i docenić,aż w końcu ją zniszczył.

Ta,którą zwano Ziemią nie chciała pogodzić się z jej stratą. Zżerana bólem użyła swojej mocy by pomścić siostrę.

Po pierwsze - nie krzywdzić!!!

Złamała najświętsze prawo,odwróciła się od światła wybierając mrok. Swym postępowaniem zniszczyła wszystko co kochała,siebie,więź z siostrami i ukochanego mężczyznę...
Cykl tych zdarzeń trwa nieustannie póki,któreś pokolenie nie przełamie klątwy.

Tym razem próbę ognia ma przejść Ripley Todd.
Kobieta twarda,niezłomna,samotna,trochę arogancka,nieraz chamska,opiekuńcza,kochająca kontrolę.
To ona wybiera-co,gdzie i z kim robi.
Ripley jest czarownicą,ma ogromną moc,dawno temu zagrzebała ją...

Virginia | 2014-11-28
Przeczytana: 2014 rok
jagodaanna | 2013-07-05
Przeczytana: 22 maja 2013

"Trzy zalęknione czarownice, uciekając przed prześladowaniami, znalazły kryjówkę u wybrzeży Massachusetts – stworzyły czarodziejską Wyspę Trzech Sióstr. Chociaż zyskały na niej spokój, wszystkie zawarły fatalne związki. Teraz Nell, Ripley i Mia muszą ocalić urokliwą wyspę przed dawną klątwą."

Wyspa Trzech Sióstr to miejsce niezwykłe. Trzy siostry - Siostra Powietrze, Siostra Ziemia oraz Siostra Ogień, stworzyły ją, szukając schronienia. Uciekając przed prześladowaniami czarownic w Salem w roku 1692, połączyły swoje siły i ze skrawka Massachusetts utworzyły wyspę, zwaną teraz Wyspą Trzech Sióstr.

Ripley Todd to zastępca szeryfa na Wyspie Trzech Sióstr. Razem z bratem, Zackiem, tworzą zgrany duet, pilnując bezpieczeństwa na wyspie i chroniąc jej mieszkańców.
Ripley to kobieta niezależna - potrafi zadbać sama o siebie, jest stanowcza, nieugięta i doskonale radzi sobie ze wszelkimi przeciwnościami losu
Od czasu, kiedy na wyspie pojawiła się Nell (bohaterka pierwszej części trylogii...