Okładka książki Legenda

Legenda

Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Trzy Siostry". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
wydawnictwo
G+J GRUNER + JAHR
typ
papier
Karin
7,08 (195 ocen i 20 opinii)

Opis książki

SERIA TRZY SIOSTRY Trzy zalęknione czarownice, uciekając przed prześladowaniami, znalazły kryjówkę u wybrzeży Massachusetts – stworzyły czarodziejską Wyspę Trzech Sióstr. Chociaż zyskały na niej spokój, wszystkie zawarły fatalne związki. Teraz Nell, Ripley i Mia muszą ocalić urokliwą wyspę przed dawną klątwą. Zastępczyni szeryfa Ripley Todd wiedzie spokojne i satysfakcjonujące życie. Ma tylko je...

SERIA TRZY SIOSTRY

Zastępczyni szeryfa Ripley Todd wiedzie spokojne i satysfakcjonujące życie. Ma tylko jeden problem: jest obdarzona niezwykłymi mocami, które ją przerażają, i chociaż bardzo stara się je ukryć, nie potrafi nad nimi zapanować. Kiedy na wyspę przybywa MacAllister Booke, który ma zbadać pogłoski o czarodziejskiej magii, Ripley odnosi się do niego z wrogością. Ale to właśnie ona rzuca na Maca najpiękniejszy czar, który może się jednak rozwiać, gdy na wyspę powróci zło...

źródło opisu: http://www.gjksiazki.pl

Polecamy

Opinie czytelników
Wicca | 2012-08-02
Przeczytana: 15 czerwca 2005

"Niebo i ziemia" to druga część trylogi obrazująca losy trzech kobiet- Nell, Ripley oraz Mię, które są potomkiniami trzech sióstr, które stworzyły wyspę. Według legendy stworzyły ją poprzez magię, aby ucieć od przesladowań, które miały miejsce w tamtych czasach. Trzysta lat później, po tym jak zostały pokonane przez siły zła, po raz kolejny kobiety muszą przeciwstawić się temu samemu złu, próbując uratować swe życie, wyspę i mężczyzn z którymi są związane.

"Niebo i ziemia" zaczyna się w momencie, kiedy pierwsza konfrontacja ze złem juz nastąpiła. Nell pokanała je, poprzez walkę z sadystycznym mężem przed którym uciekła pozorujac swoją śmierć. Teraz były już mąż jest pacjentem w zakładzie psychiatrycznym, a sama Nell poślubiła szeryfa wyspy, Zacka.
Sceptycznie podchodząca do pewnych spraw siostra Zacka, Ripley połączyła swe siły z Nell oraz Mią, aby pokonać czyhające zło, ale.... wcale to nie oznacza, iż pogodziła się ze swym darem. Do czasu, aż poznaje naukowca od zjawisk paranormaln...

izabela81 | 2014-09-17
Przeczytana: 17 września 2014

W książce znajdziemy zabawne dialogi, wartką akcję, miłość i oczywiście mnóstwo magii. Autorka pokazuje, jak ważne jest podążanie za tym, o czym marzymy oraz jak ważna jest przyjaźń, oddanie i druga osoba.

detektywmonk | 2014-04-09

Drugie spotkanie z bohaterami Wyspy Trzech Sióstr.Tym razem na pierwszym planie Ripley Todd.Zimna,opanowana policjantka,która w pierwszym tomie była bohaterką drugoplanową.
Tu wyrasta na bohaterkę pierwszą planową.Miałem trochę żal do Roberts,że przedstawiła Todd,jako taką zimną rybę.
Ani pocałować,ani przytulić.Szkoda,bo z opisu wynika że to fajna laska.
Ale i pani policjantka w końcu spotyka na swej drodze pewnego mężczyznę.
Do dziennikarz z Nowego Jorku,badacz zjawisk paranormalnych.
Lubię,jak pani Roberts łączy powieść obyczajową z fantasty.
Strzelanie z dłoni promieniami,brzmi jak dobre fantasty.
Dla mnie jak znalazł.
Zamówiłem w bibliotece tom trzeci.Ale to już inna historia.

zabielka | 2013-10-16
Przeczytana: 16 października 2013

Jak to "romansidło" Nora Roberts pisze bardzo dobrze. więc mogę polecić.

myślnik | 2013-06-28
Przeczytana: grudzień 2012

Dawno,dawno temu...siostra Ognia pokochała mężczyznę fokę. Strach przed utratą skłonił ją do zatrzymania go podstępem.
Jak się można domyśleć,mężczyzna ów dowiedziawszy się o tym,zdradzony porzuca ukochaną.

Siostra Powietrze nie wybrała lepiej. Opuściła wyspę i poślubiła człowieka,który nie potrafił jej zaakceptować i docenić,aż w końcu ją zniszczył.

Ta,którą zwano Ziemią nie chciała pogodzić się z jej stratą. Zżerana bólem użyła swojej mocy by pomścić siostrę.

Po pierwsze - nie krzywdzić!!!

Złamała najświętsze prawo,odwróciła się od światła wybierając mrok. Swym postępowaniem zniszczyła wszystko co kochała,siebie,więź z siostrami i ukochanego mężczyznę...
Cykl tych zdarzeń trwa nieustannie póki,któreś pokolenie nie przełamie klątwy.

Tym razem próbę ognia ma przejść Ripley Todd.
Kobieta twarda,niezłomna,samotna,trochę arogancka,nieraz chamska,opiekuńcza,kochająca kontrolę.
To ona wybiera-co,gdzie i z kim robi.
Ripley jest czarownicą,ma ogromną moc,dawno temu zagrzebała ją głęboko,...

Claire | 2013-07-05
Przeczytana: 22 maja 2013

"Trzy zalęknione czarownice, uciekając przed prześladowaniami, znalazły kryjówkę u wybrzeży Massachusetts – stworzyły czarodziejską Wyspę Trzech Sióstr. Chociaż zyskały na niej spokój, wszystkie zawarły fatalne związki. Teraz Nell, Ripley i Mia muszą ocalić urokliwą wyspę przed dawną klątwą."

Wyspa Trzech Sióstr to miejsce niezwykłe. Trzy siostry - Siostra Powietrze, Siostra Ziemia oraz Siostra Ogień, stworzyły ją, szukając schronienia. Uciekając przed prześladowaniami czarownic w Salem w roku 1692, połączyły swoje siły i ze skrawka Massachusetts utworzyły wyspę, zwaną teraz Wyspą Trzech Sióstr.

Ripley Todd to zastępca szeryfa na Wyspie Trzech Sióstr. Razem z bratem, Zackiem, tworzą zgrany duet, pilnując bezpieczeństwa na wyspie i chroniąc jej mieszkańców.
Ripley to kobieta niezależna - potrafi zadbać sama o siebie, jest stanowcza, nieugięta i doskonale radzi sobie ze wszelkimi przeciwnościami losu
Od czasu, kiedy na wyspie pojawiła się Nell (bohaterka pierwszej części trylogii o Wy...

Marta | 2014-09-25
Przeczytana: 21 sierpnia 2014

Co lubię w książkach Nory Roberts? Akcję, humor, jej styl i co najważniejsze, że jej powieści nie wymagają wielkiego zaangażowania ze strony czytelnika. Opowiadają przyjemne historie, które kończą się happy endem. To lektury, które pozwalają odpocząć i zrelaksować, to także literatura, która motywuje i sprawia, że znów się chce, że się działa i to działanie sprawia przyjemność. Świetny antydepresant wywołujący uśmiech na twarzy.

Pręgusek | 2013-07-29

Wyspa Trzech Sióstr to piękne malownicze miejsce. Ripley żyje się tam dobrze, dopóki na wyspę nie trafia przystojny Doktor. Kim jest ten tajemniczy Pan? Okazuje się, że zajmuje się on badaniem paranormalnych zjawisk. Nie ma co. Trafił w dziesiątkę. Ripley, Mia oraz Nell to potomkinie trzech potężnych czarownic – sióstr. Niestety jedna z nich popełniła straszny czyn. Teraz Ripley musi pokonać zło, które zostało zapoczątkowane trzysta lat temu.
Na samym początku Ripley odnosi się z wrogością do nowego przybyłego gościa, lecz z czasem zaczyna ich coś łączyć. Coś bardzo potężnego. Ripley próbuje nie dopuszczać do siebie tych uczuć. Pochodzi z rodziny Toddów, którzy zakochują się raz na zawsze, a wtedy nie ma odwrotu. Tylko ślub i rodzina. Oczywiście Ripley tego pragnie, ale jest świadoma zła, które w sobie trzyma i boi się, że może wypuścić je na wolność. Co się wtedy stanie? Czy Ripley zdoła ochronić ludzi, których kocha?

Ripley jest bardzo irytującą oraz wredną osobą. Jednakże jej przyj...

Patrycja | 2011-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2011

Jak zwykle nie zawiodłam się na książce tej wspaniałej autorki. Miłość powiązana z magią. Polecam. Jest na prawdę warta przeczytania.

Marlena | 2012-02-23
Na półkach: Nora Roberts, Przeczytane
Przeczytana: 23 lutego 2012

Cóż, nie będę ukrywać, że jestem ogromną fanką wszystkiego, co romantyczne i magiczne :) Trylogia Nory Roberts jest więc idealną lekturą. Druga część nie wciągnęła mnie tak jak "Podniebny taniec", ale i tak uznaję ją za satysfakcjonującą książkę.

Takie bajkowe opowieści wychodzą autorce najlepiej ze wszystkiego co pisze. Przynajmniej ja, złakniona słodkich romansów, jestem tą stroną jej twórczości zachwycona! :)

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto