Legenda

Cykl: Trzy Siostry (tom 2)
Wydawnictwo: G+J
literatura piękna
Karin

Uwaga !!!!!! książka wcześniej wydana jako "Niebo i ziemia" SERIA TRZY SIOSTRY Trzy zalęknione czarownice, uciekając przed prześladowaniami, znalazły kryjówkę u wybrzeży Massachusetts – stworzyły czarodziejską Wyspę Trzech Sióstr. Chociaż zyskały na niej spokój, wszystkie zawarły fatalne związki. Teraz Nell, Ripley i Mia muszą ocalić urokliwą wyspę przed dawną klątwą. Zastępczyni szeryfa...

Uwaga !!!!!! książka wcześniej wydana jako "Niebo i ziemia"

SERIA TRZY SIOSTRY

Zastępczyni szeryfa Ripley Todd wiedzie spokojne i satysfakcjonujące życie. Ma tylko jeden problem: jest obdarzona niezwykłymi mocami, które ją przerażają, i chociaż bardzo stara się je ukryć, nie potrafi nad nimi zapanować. Kiedy na wyspę przybywa MacAllister Booke, który ma zbadać pogłoski o czarodziejskiej magii, Ripley odnosi się do niego z wrogością. Ale to właśnie ona rzuca na Maca najpiękniejszy czar, który może się jednak rozwiać, gdy na wyspę powróci zło...

źródło opisu: http://www.gjksiazki.pl

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl

Bozena | 2018-02-13

Po kilku przeczytanych książkach Nory Roberts mam wrażenie, że wszystkie są do siebie bardzo podobne. Lekko się czyta, ale raczej już nie sięgnę po jej książki.

Klaudia Sowa | 2017-10-11
Przeczytana: 11 października 2017

Moje drugie podejście do drugiego tomu Trzech Sióstr. Czytałam ją dawno temu i wywołała we mnie zachwyt. Czy teraz też tak będzie? Zaraz się przekonamy.

Bohaterką "Legendy" jest Ripley Todd, zastępca szeryfa. Jest to ironiczna, cięta,odważna, pragnąca sprawiedliwości kobieta. A jednocześnie ze swoimi licznymi wadami - jest czułą kobietą, kochającą swoich bliskich i zrobi wszystko, aby ich ochronić.

Niestety w swoim życiu Ripley nie akceptuje jednej rzeczy - bycia czarownicą. Do tego podchodzi bardzo sceptycznie - w końcu ma spokojne i satysfakcjonujące życie, nie potrzebna jej magia tak jak Nell czy Mii.

Kiedy zjawia się na Wyspie MacAllister w celu badań zjawisk nadprzyrodzonych i Wyspy, Ripley czuje niepokój. Traktuje badacza jako intruza, który zakłóca spokój wyspie. Mac, odkrywa, że Ripley jest czarownicą i nienawidzi swoich zdolności.

Jednak "kto się czubi, ten się lubi" i tak jest w przypadku Maca i Ripley. Mac, jest osobą chodzącą w chmurach, zamyśloną i pochłoniętą...

virgo123 | 2017-09-01
Przeczytana: 01 września 2017

Wymęczyłam się z tą książką... :P Strasznie ciężko szło mi czytanie, ponad miesiąc ta sama książka :P Może ten temat mi nie pasował, sama nie wiem, no coś mi tu nie zagrało :P

"Legenda" opowiada o trzech siostrach czarownicach, które posiadają moc, magię czarodziejską zaleknionie siostry uciekając przed prześladowaniami znalazły kryjówkę u wybrzeży Maassachusetts chcą ocalić wyspę od klątwy.
Nell, Ripley i Mia to uzdolnione czarownice pomagają sobie zawsze, są najlepszymi przyjaciółkami, mogą na siebie liczyć. Bardzo wciągająca lektura wciąga niesamowicie takie lubię czytać.
Oderwałam się przy tej książce od świata otaczającego mnie, odpłynęłam....jestem wielbicielką Nory Roberts ma ciekawy styl pisania, humor to lubię w powieściach jej oczywiście. Relaksująca, urocza książka zrelaksowała mnie, zachwyciła bardzo, poruszyła serce moje.
Przecudowna, ciepła powieść:):)

| 2015-09-14
Przeczytana: 10 września 2015

Legenda przedstawia losy drugiej siostry, racjonalnej Ripley, która zapiera się rękami i nogami, byle by nie mieć żadnego związku z magią. Jednocześnie zdając sobie sprawę, że nie może uciec od przeznaczenia i aby uratować Wyspę i najbliższych, będzie musiała przełamać swą niechęć i złamać klątwę.

Magiczna i porywająca historia!

Alexandra | 2015-08-20
Przeczytana: 18 sierpnia 2015

Książka opowiada o 3 siostrach związanych na zawsze więzami krwi. Lecz te więzy są magiczne. Otóż są to czarownice, które mieszkają na Wyspie Trzech Sióstr. Książka opowiada o ich życiu, rozterkach oraz miłości, łącząc fragmenty z życia ich przodków. Na wyspie pojawia się naukowiec w celu zbadania zjawisk dla których poświęcił całe życie. Zastępca szeryfa Ripley nie jest mu obojętna. Lecz droga ich miłości jest pełna bólu, strachu i obaw, bowiem kobieta jest nawiedzana snami z których wynika, że może być niebezpieczeństwem dla swojego ukochanego. Aby temu zapobiec zrobi wszystko aby go chronić. Książka wciągająca, przyjemnie się czyta i nie da się od niej oderwać.Polecam

darkangel | 2015-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2015

Książka o czarownicach...mogłoby sie wydawać bajka, fantasy, a jednak ma pewien urok, wręcz czarodziejski urok. Dobrze czasem oderwać sie od rzeczywistości, obłudy i złośliwości tego naszego realnego świata. Czasem trzeba uciec w swiat fantastyki, choć na chwilę...a z tak przemiłymi czarownicami jak Mia, Ripley i Nell to czysta rozkosz.☺

Monika | 2015-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2015

sama nie wiem dlaczego podobają mi się książki autorstwa N. Roberts :)
romans? zagadka? tajemnica? dreszyk emocji? czy wartka akcja? przy tym niesamowite opisy przyrody, jak również (co ostatno bardzo mi "samkuje") wplecione przepisy. Czuć zapach i chce się jeść .......... :)
... a w tej troszkę czary mary.

Daria Użdel | 2015-05-19
Przeczytana: 19 maja 2015

Jak na Norę Roberts to bardzo się rozczarowałam :(

wiola | 2015-04-25

Przeczytałam, chodź powiem szczerze jakoś spodziewałam się czegoś więcej jakoś przeszkadzało mi że autorka zrobiła z bohaterki taką jędzę, niby kocha a wciąż się czepia i jakoś mi się dłużyło to czytanie. Jak dla mnie zaliczam tą książkę do przeciętnych Nory.