Trader VIC II - Zasady profesjonalnej spekulacji

Wydawnictwo: Wolters Kluwer
Trader VIC II - Zasady profesjonalnej spekulacji
biznes, finanse
Jacek

Kierowanie się stałymi zasadami jest w grze giełdowej elementarnym warunkiem sukcesu. Podstawy wiedzy na temat zasad niezbędnych spekulantom i inwestorom, omówienie głównych pojęć i narzędzi służących podejmowaniu decyzji Victor Sperandeo zawarł w książce Trader Vic. Metody mistrza Wall Street. Niniejsza pozycja jest jej rozwinięciem. Przedstawia szczegółowo metody analizy i prognozowania rynku, które autor - znany profesjonalista -uznał za najlepsze podczas 30-letniej praktyki.

Książka oferuje spójną syntezę reguł postępowania na rynku. Może służyć jako podręcznik pomagający w doskonaleniu metod inwestowania doświadczonym dealerom i tym, którzy chcą nimi zostać.

- Filozofia inwestowania. Elementarne zasady całościowego podejścia do profesjonalnej spekulacji

- Rynek a polityka. Ekspansja kredytowa i cykle koniunkturalne; podstawowe zależności ekonomiczne jako obiekt zainteresowania analizy fundamentalnej

- Analiza techniczna. Zależność miedzy zmianami rynku a stanem gospodarki; wpływ psychologii większości uczestników rynku na zmiany trendu, rodzaje trendów; podstawowe i drugorzędne narzędzia techniczne, analiza wykresów

- Obrót opcjami. Uzyskiwanie ponadprzeciętnych stóp zwrotu przy jednoczesnym ograniczaniu ryzyka, zasady obrotu opcjami, opcje w planowaniu strategicznym, inwestowanie jednodniowe

- Charakter i osobowość dealera. Cechy potrzebne do odnoszenia sukcesów i ich kształtowanie; jak radzić sobie z impulsywnością, stresem i napięciem

źródło opisu: http://www.maklerska.pl/trader-vic-ii-zasady-profe...(?)

MatieR | 2017-06-21