Tamashii no Futago, tom 1

manga
komiksy
japoński
Ann

Historia o poszukiwaniu bratniej duszy.
Podróż zaczyna się w noc Halloween.
Aby spotkać nieznane.

źródło opisu: Shodensha, 2006

źródło okładki: s-book.net

WOW!
To było coś. Nie mogłam się tej historii oderwać. Niby skrawki informacji, ale jak się później złączyły w jedną całość ... To było coś świetnego!
Smutne, tragiczne, ale gdzieś tam również widziało się światełko w tunelu. Po prostu to było świetne.
Gorąco polecam ! ! !

Wkp | 2017-10-16
Przeczytana: 12 października 2017

ODNALEŹĆ SIEBIE

Kolejna z jednotomówek Waneko, „Duchowe bliźnięta”, to solidna, bo licząca niemal 400 stron pozycja dla starszych odbiorców. Zaczyna się mocnym akcentem, potem akcja wydaje się wręcz niewinna, by bliżej finału przejść w poruszającą opowieść pełną brudu, smutku i goryczy. Opowieść, która doskonale nadaje się jako halloweenowa lektura, gdzie to nie duchy, a zwykli ludzie przerażają najbardziej.

Istnieją osoby, które są dla siebie duchowymi bliźniętami. Są tacy sami, choć może mieszkają na drugim końcu świata i wydają się być kimś zupełnie innym. Każdy z nas szuka kogoś takiego – czasem spotyka go ot tak, przypadkiem, czasem odkrywa powoli, a czasem nie udaje mu się dokonać tego wcale.
31 października w Maryland zabity zostaje chłopiec o imieniu Alex. Dokładnie w tym samym czasie w Saksonii w Niemczech ginie kolejne dziecko, Rite. Pewnego dnia oboje odkrywają, że istnieją ludzie, którzy mogą ich widzieć. Ci ludzie mają swoje duchowe bliźnięta i to właśnie umożliwia...

Belcia70 | 2017-09-27
Przeczytana: 27 września 2017

Ta manga zasługuje tylko na 11 na 10 gwiazdek!
Piękna, wzruszająca i bardzo dobra historia.

Akihi i Theo - dwójka ludzi, zagubionych i samotnych którzy maja wielkie ambicje i chcą naprawiać świat, pomagać innym ale nie wychodzi im to, nie potrafią poradzić sobie ze swoimi problemami a co dopiero z problemami innych ludzi.
Pewnego dnia Akihi ukazuje się Alex który jest duchem i tylko ona jest go w stanie zobaczyć, Alex nie wiem kim jest i jakie jest jego zadanie na ziemi. Dopiero po pewnym czasie zaczyna sobie wszystko przypominać, dlaczego nie żyje i czemu jest tak dziwnie ubrany.
Z drugiej strony mamy Theo któremu ukazuje się Rite, dziewczyna duch która też nic nie pamięta i nie wiem jaki jest jej cel pobytu na ziemi.

To jak w magiczny sposób, strona po stronie co raz bardziej poznajemy historię Alexa i Rity oraz Akihi i Theo jest tak piękny, smutny i niesamowity że zapiera dech w piesi.

Jest to najlepsza manga jaką przeczytałam w tym roku!

Jeśli szukacie ambitnej...

Kosz_z_Książkami | 2017-10-10

Z twórczością Mihary Mitsukazu zapoznałam się dzięki wydawnictwu Hanami. Od razu pokochałam serię o Balsamiście, a i Nawiedzony dom oraz Beautiful people bardzo mi się podobały. Po ich lekturze zaczęłam szukać innych dzieł pani Mihary i tym sposobem trafiłam na The Twin Souls – polskie Duchowe bliźnięta, które szczerze pokochałam. Nie kryłam więc swojej radości gdy zobaczyłam, że ten tytuł doczeka się polskiego wydania w serii Jednotomówki Waneko. Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji zapoznać się z tym tytułem gorąco zapraszam do lektury recenzji, w której mam nadzieję uda mi się przybliżyć niezwykłość tej mangi.

Początek historii poszukiwania bliźniaczej duszy przez dwójkę bohaterów – dzieci imieniem Rita i Alex jest dość zagmatwany. Towarzyszymy bowiem duchom dwójki dzieci zamordowanych w dwóch różnych krańcach świata – Alexa z USA oraz Rity z Niemiec. Dzieci łączy fakt iż oboje umarły niewiele pamiętają ze swojego poprzedniego życia i pośmiertnie poszukują swojej drugiej połowy...

Piotr Kowal | 2017-09-15

Będąc szczerym, pierwszy raz przeczytałem mangę przeznaczoną dla młodych kobiet. Zawsze takie obyczajowe historie o związkach międzyludzkich wydawały mi się nudne i niewarte uwagi. Uczucie te wzmagała we mnie przede wszystkim ilość tytułów tego typu. Z Duchowymi bliźniętami jest trochę inaczej, i to "trochę" robi ogromną różnicę.

Link do całej recenzji: http://bit.ly/2jtxRo2

Cyjanka | 2018-02-15