Life Isn't All Ha Ha Hee Hee

Life Isn't All Ha Ha Hee Hee
literatura piękna
angielski
mineymoe

Meer Syal has created an indelible portrait of a close-knit group of Indian women living in London. Caught between two cultures, three childhood friends—Chila, Sunita, and Tania—are expected to revert to being obedient mothers and wives. But their world explodes when Tania makes a documentary, starring Chila and Sunita, about contemporary urban Indian Life. The result is an unforgettable story of friendship, marriage, betrayal, and the difficult choices woman face.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie autorskie

mineymoe | 2012-09-23
Na półkach: Przeczytane, 2012

Ogromnie satysfakcjonująca powieść! Nie spodziewałam się tak intensywnej narracji, pełnej portretów, uczuć, przemyśleń oraz relacji miedzyludzkich przedstawionych w tak pełny i stymulujący sposób, że długo nie byłam w stanie przestać o nich myśleć.
Za każdym razem, kiedy musiałam przerwać czytanie, nie mogłam doczekać się momentu, kiedy dowiem się, co dalej, w międzyczasie dopisując sobie w głowie różne potencjalne scenariusze.
Czytałam oryginał i mogę z całą szczerością potwierdzić opinię, że jest to książka pełna humoru i to takiego, który skłania do głośnych wybuchów śmiechu. Mam nadzieję, że kiedy pojawi się polskie tłumaczenie, będzie w stanie oddać zabawność języka i sytuacji przynajmniej w połowie. Jednocześnie opowiedziane historie są autentyczne i talent autorki do przekazywania gamy odczuć i myśli im towarzyszących jest godny podziwu.
Nie wiem, czy można polecić ją jako powieść tylko dla kobiet, ale zdecydowanie właśnie one z łatwością odnajdą się w toku opowieści,...