Podróże ekstremalne

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Poznać i Zrozumieć Człowieka". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: G+J
turystyka, podróże
Olga P

Niegdyś podróżowanie wiązało się z doświadczaniem trudności, a wędrowcy podejmowali ryzyko i towarzyszyło im prawdziwe niebezpieczeństwo. Wraz z rozwojem turystyki, wyjazdy stały się łatwe. Wystarczy kupić wycieczkę i można odpoczywać. Ale nie wszystkim to odpowiada. Wolą organizować sobie wyjazdy na własną rękę. Szukają wrażeń w nietypowych miejscach, często nawet nie wiedzą, dokąd jadą. O miejscach, w których łatwo o przygodę, często piszemy w miesięczniku "Focus" - tutaj znajdziecie najlepsze teksty na ten temat.

Z tej książki dowiecie się m.in.:
- Który kraj jest najszczęśliwszy?
- Czy dzikie plemiona są faktycznie dzikie?
- Kto spędza urlop w slumsach?
- Jak wyglądają egzotyczne znaki drogowe?
- Kim są współcześni nomadzi?

źródło opisu: G+J RBA, 2012

źródło okładki: G+J RBA

z13lony | 2015-12-28
Przeczytana: 26 grudnia 2015

Książka to zestaw różnych artykułów, które z ekstremalnością nie mają na pewno nic wspólnego. Dowiemy się z nich ciekawostek o hymnach narodowych, znakach, czy sposobach spędzania wolnego czasu (zwiedzanie slamsów, czy pracowanie na łodzi), jednak nie widzę, tam specjalnej myśli przewodniej.

cassssandre | 2017-04-13
Przeczytana: 12 kwietnia 2017