Zgłosuj na książki roku 2017

Wykład Pisma Świętego Starego Testamentu

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Pomocy Seminaryjnych". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Pallottinum
83-7014-515-9
religia
Revenga

Zawsze, kiedy ukazuje się znakomita książka z dziedziny biblistyki, zawierająca bogaty materiał naukowy, jest to znaczące i ważne wydarzenie. Publikacja Michała Petera, kapłana i profesora bliskiego wszystkim tym, którzy osobiście lub poprzez publikacje czy wykłady mieli okazję Go poznać, ukazuje się już po raz drugi. Oczywiście publikacja jest profesjonalną egzegezą ksiąg Starego Testamentu w kontekście wydarzeń historycznych, uwarunkowań geograficznych, politycznych i etnograficznych. Kiedy jednak przemawia do Czytelnika rzeczywistość świata, w którym toczyły się wydarzenia biblijne i stają przed nami postacie Starego Testamentu, zdaje się, że nie jest to już zwykły zarys dziejów biblijnych, lecz perspektywa, w której prowadzeni przez Autora, niejako uczestniczymy osobiście. Materiał wykładu Starego Testamentu ubogacony jest mapkami, bibliografią i licznymi odniesieniami do dorobku wielu dziedzin nauki.

źródło opisu: Pallottinum, 2005

źródło okładki: www.pallottinum.pl