Kaktusy dla początkujących

Wydawnictwo: Wiedza i Życie
poradniki

Pochodzenie i naturalne środowisko występowania kaktusów Skuteczne metody uprawy, rozmnażania, szczepienia oraz walki z chorobami i szkodnikami Szczegółowe opisy najczęściej uprawianych gatunków

Długo szukałam książki na ten temat,w bibliotece nie znalazłam nic poza książkami o hodowli roślin, ale w tym nie było kaktusów. Może jeszcze kiedyś coś tam znajdę, ale ostatnio trafiłam w księgarni na książkę, której zdjęcie (mojego autorstwa) możecie zobaczyć powyżej.

Zawiera wiele cennych informacji na temat tych kwiatów, a także zdjęcia, trochę małe, ale w książce z wiedzą nie ważne są fotki tylko musi zawierać wiele informacji. I jako wstęp dla początkujących (sam tytuł tak wskazuje) ta książka jest świetna. Wiele z niej się dowiedziałam o kaktusach i będę te rady stosować żeby moje kaktusy kwitły bardzo dobrze.

Podsumowując polecam każdemu, kto interesuje się tematem i posiada kaktusy.

annapo | 2013-05-13
Przeczytana: 13 maja 2010