Dzieci Rwandy

Wydawnictwo: Apostolicum
religia
neta

Opowieść o pięknie Rwandy i jej tragedii. Tysiące niewinnych sierot płaci najwyższą cenę za bratobójczą wojnę (1994 r.), w której zginęło 1,5 mln ludzi. Jak wygląda praca misjonarzy, z jakimi problemami borykają się na co dzień, co to jest Adopcja Serca-o tym wszystkim można się dowiedzieć z tej książki.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: własne

neta | 2012-09-15
Przeczytana: 09 września 2012

Ksiadz Roman Rusinek opisuje swoje nielatwe doswiadczenia w pracy misjonarza w Rwandzie. Przejmujaco pokazuje, jak dzieci ponosza konsekwencje walk plemiennych. To nie ich wojna, to wojna doroslych, a dzieci najbardziej odczuwaja jej skutki - pozostawione bez mamy i taty, ktorych wymordowano, nie maja co jesc, nie maja gdzie spac, nie mowiac juz o szkole czy odzieniu. Choruja i umieraja.