Wyzwanie czytelnicze LC

Wydawnictwo: Smashwords
Męskie rozmowy nastolatka
9781458120571
Robert

Ośmiu znanych mężczyzn, osiem odmiennych historii. Izdebski, Kondrat, Kuczok, Santorski, Sawka, Turnau, Zanussi, Zięba - decydują się odpowiedzieć na pytania nastolatka o dorastaniu, trudnych decyzjach i ich konsekwencjach. Krzysztof Zanussi: „Trzeba walczyć na miarę własnych sił. Nie wolno rzucać się z krzykiem na barykady, jeśli następnie człowiek stchórzy i ucieknie. To trzeba o sobie...

Ośmiu znanych mężczyzn, osiem odmiennych historii.

Krzysztof Zanussi: „Trzeba walczyć na miarę własnych sił. Nie wolno rzucać się z krzykiem na barykady, jeśli następnie człowiek stchórzy i ucieknie. To trzeba o sobie wiedzieć z góry: na co mnie stać, jakiej pokusie sprostam, a przy jakiej runę. Czy jestem nie do kupienia, czy to tylko kwestia ceny?”

Jacek Santorski: „Miłość na całe życie to nie pani Sabina czy pan Adam. To jest dyspozycja: gotowość, sztuka i kompetencja.”

Wojciech Kuczok: „W życiu zawsze poszukiwałem bardzo silnych wrażeń, niemal ekstremalnych i nigdy nie miałem trudności, aby je znaleźć. Jednak nadmiar powoduje, że wszystko pospolicieje. Gdy pierwszy raz pocałuje się kobietę, zachwyci utworem muzycznym, zobaczy wschód słońca na grani wysoko w górach… To działa, ale potem pospolicieje. Coraz mniej jest takich pierwszych doświadczeń, pozostaje coraz mniej możliwości, a nawet jeśli się już zdarzają, okazują się być mniejszej siły.”

Marek Kondrat: „Szermowanie patriotyzmem w Polsce osiągnęło dziś taki poziom głupoty, że każdy, kto wziął w czymś udział, jest patriotą. A ja mam zawsze ochotę zapytać: czy mógł zrobić coś innego? Czy w wojsku mógł odmówić zdobywania Monte Cassino? Nie mógł, od razu rozstrzelaliby go pod ścianą. A jak już w końcu udało mu się nie zginąć w wyprawie na klasztor, tak samo bezsensownej jak wszystkie inne wojny, został bohaterem.”

źródło opisu: http://www.smashwords.com/books/view/46680

źródło okładki: http://www.smashwords.com/books/view/46680