Jake Ransom i Wyjący Sfinks

Tłumaczenie: Jerzy Wołk-Łaniewski
Cykl: Jake Ransom (tom 2)
Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Jake Ransom and the Howling Sphinx
przygoda
przygodowa
Polaris

Używając zegarka ojca jako klucza, Jake wraz z Kady próbują powrócić do starożytnej krainy Kalypso. Zamiast tego trafiają na pustynię, gdzie spotykają dawnych przyjaciół. Niespodziewanie atakuje ich wojsko pięknej księżniczki Nefertiti. Młodzi podróżnicy trafiają do niewoli.

źródło opisu: opis własny

źródło okładki: publicat.pl

Pożyczyłem od ...... syna. Lubię Rollinsa i postanowiłem przeczytać coś dla młodzieży (z sentymentu?). Całkiem ciekawa, chociaż dla mnie trochę naiwna. Warta przeczytania przez młodych czytelników.

Kyou | 2012-12-15
Przeczytana: 14 grudnia 2012

Porażka? Tak, to dobre słowo. Autorowi nie brakuje talentu, ani wyobraźni. Brakuje mu jednak tego, co powinien mieć każdy autor - dobry pomysł.

Machno | 2016-10-24
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 24 października 2016

Dobra książka przygodowa, zdecydowanie dla młodego czytelnika. Pełna przygód, naciąganych do stopnia przyjmowalnego w takich historiach. Pisana lekko, bez niepotrzebnych udziwnień, sprawnie przechodząca z jednej gorącej sytuacji do następnej. Główny bohater, Jake Ransom, zostaje przeniesiony w czasie i przestrzeni do tajemniczej pustynnej krainy , gdzie spotyka swoich przyjaciół, których poznał w Pangei, kolejnej dziwnej lokalizacji. Spotyka tu również swojego starego wroga, Władcę Czaszek oraz ślady swoich zaginionych rodziców. Książka jest naprawdę lekka w odbiorze, nie męczy, a nawet może sprawić odrobinę rozrywki.

Mesajah | 2013-11-04

Swietna :)

Elżbieta | 2015-09-23

Dalsze perypetie Jake i Kady, którzy w dalszym ciągu szukają rodziców.
Książka w takim samym klimacie co pierwsza część: przygodowa z nutą s-f.

Ada | 2013-09-05

Tak samo jak pierwsza- przygodowa i tajemnicza. Chociaż dla mnie lepsza była pierwsza.

Conan | 2018-04-16
Przeczytana: kwiecień 2018