Czy hipopotamy potrafią pływać?

Tłumaczenie: Robert Sudół
Wydawnictwo: Albatros
A MESS OF IGUANAS, A WHOOP OF GORILLAS
978-83-7659-724-9
literatura faktu
Bridget

Czy wiesz, że mrówki śpią zaledwie kilka minut dziennie? Że kukułki podkładają swoje jaja do gniazd innych ptaków? Że sokoły w losie osiągają 280 km na godzinę? Że hipopotamy nie potrafią pływać? Że hieny się śmieją? Że szczygły ozdabiają swoje gniazda pachnącymi kwiatami? Że młode antylopy gnu są są w stanie biegać po trzech minutach od urodzenia? O tym wszystkim dowiesz się z niezwykłej książki Alona Shulmana, przeznaczonej dla miłośników w każdym wieku i w efektywny sposób łączącej zabawę z edukacją.Czy hipopotamy potrafią pływać? to kompendium zadziwiających faktów o prawie 200 stworzeniach - od mrówek, jeży i pingwinów do zebr, tygrysów i małp. Podanym informacjom, dotyczącym wyglądu, trybu życia, ewolucji i zachowania przedstawicieli fauny pod każdą długością i szerokością geograficzną, towarzyszą piękne czarno-białe ilustracje. Autor uświadamia nam, jak przebogaty, różnorodny i niezwykły jest świat zwierząt. Powinniśmy otoczyć go ochroną, aby - śladem dodo i gołębia wędrownego - nie wyginęły bezpowrotnie następne gatunki.

źródło opisu: Matras

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!