Owady

Tłumaczenie: Grażyna Winiarska
Wydawnictwo: Wilga
978-83-259-0444-9
Malwina

Świat owadów jest tak barwny i niejednorodny jak świat zwierząt. Drapieżniki, padlinożercy, pasożyty, roślinożercy, mistrzowie kamuflażu, zadziwiający architekci - oto bohaterowie tej książki! Książka obejmuje wiadomości podstawowe - od ogólnych informacji na temat budowy, sposobu życia owadów, do szczegółowych opisów poszczególnych grup, takich jak: chrząszcze, motyle, pluskwiaki i...

Książka obejmuje wiadomości podstawowe - od ogólnych informacji na temat budowy, sposobu życia owadów, do szczegółowych opisów poszczególnych grup, takich jak: chrząszcze, motyle, pluskwiaki i inne.
Treść zawiera fachowe słownictwo przedstawione w przystępnej, wyjaśniającej formie. Wszystkie hasła opatrzone są niezwykle dokładnymi ilustracjami. Karty książki mają wewnętrzne, wysuwane ilustracje z dodatkowymi informacjami. Poszczególne obrazki są otwierane i dzięki temu można zajrzeć do kopca termitów lub obejrzeć narządy wewnętrzne konika polnego.

Bardzo atrakcyjnym i niezbędnym elementem książki jest dołączona do niej lupa, dzięki której jeszcze lepiej można przyjrzeć się wskazanym, wyjątkowym zjawiskom w świecie owadów.

źródło opisu: http://www.wilga.com.pl

źródło okładki: http://www.wilga.com.pl