Zgłosuj na książki roku 2017

Kosmiczne tajemnice Majów

Tłumaczenie: Barbara Tarnas
Wydawnictwo: Amber
Was ist falsch im Maya-Land?
Malwina

Najnowszy bestseller najczęściej czytanego i publikowanego autora literatury faktu na świecie Książki Ericha von Dänikena wydane zostały w ponad 63 milionach egzemplarzy Stolica Majów dokładnym modelem Układu Słonecznego – czy bogowie Majów byli gośćmi z kosmosu? Nowa interpretacja pochodzenia zdumiewającej wiedzy Majów W tropikalnej dżungli w Gwatemali archeologowie odkryli prastarą...

Książki Ericha von Dänikena wydane zostały w ponad 63 milionach egzemplarzy

Nowa interpretacja pochodzenia zdumiewającej wiedzy Majów

W tropikalnej dżungli w Gwatemali archeologowie odkryli prastarą płytę nefrytową pokrytą znakami pisma Majów.
Napis głosił: „W tym miejscu opuścił się na ziemię władca rodziny niebieskiej”. O jakiej rodzinie niebieskiej mówi inskrypcja?

W historii cywilizacji Majów takich zagadek jest więcej.
Skąd ludzie epoki kamiennej mogli wiedzieć o pasie asteroid czy o odległym Plutonie? A wiedzieli. Świadczy o tym
Tenochtitlán w Meksyku – gigantyczne miasto piramid i… dokładny model naszego Układu Słonecznego.
Co robią w dżungli kamienne koła zębate? Czy to ślady pradawnych zapomnianych technologii?
Wszystkie antyczne kultury czciły swoich bogów. Ale do jakich bogów wznosili modły Majowie? Oficjalna nauka twierdzi, że były to siły przyrody. Siły przyrody nie dyktują jednak ludziom kalendarzy. Dlaczego uwiecznieni w kamieniu bogowie noszą hełmy i stroje przypominające nowoczesne kombinezony? Czy bogowie Majów byli humanoidalnymi astronautami? I nauczycielami, którzy przekazali ludziom swą zaawansowaną wiedzę?

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2012

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl