Wyzwanie czytelnicze LC

Wydawnictwo: SBM
978-83-7845-188-4
albumy
Babi

Ziemianie jako warstwa społeczna odeszli bezpowrotnie w przeszłość. Zawsze byli jednak ostoją polskości i patriotyzmu. Dzięki tym cechom oraz niezależności ekonomicznej mogli skutecznie blokować wprowadzanie nowego ustroju w Polsce, dlatego musieli zostać zniszczeni. Pozostały po nich nieliczne zespoły dworsko-parkowe, będące ważną częścią polskiej spuścizny kulturowej. Książka Dwory i dworki w II Rzeczpospolitej to wzbogacona o liczne archiwalia opowieść o życiu ziemian w dwudziestoleciu międzywojennym. Zaprezentowane zostały ich wspaniałe siedziby, styl życia oraz wartości, jakie wyznawali.

czekolada72 | 2016-08-08
Na półkach: Przeczytane, Biografie