Ofiary

Tłumaczenie: Daniel Zych
Cykl: Alex Delaware (tom 27)
Wydawnictwo: Amber
Victims
Rafał

Alex Delaware, najsłynniejszy psycholog dziecięcy w literaturze, wobec zagadki kryjącej się za najbardziej zaskakującymi i najbardziej brutalnymi zabójstwami, jakie widziało Los Angeles Miejsce zbrodni wygląda makabrycznie. Jedno spojrzenie na mieszkanie ofiary zamienione w rzeźnię skłania porucznika Sturgisa do wezwania Alexa Delaware. Ale nawet wybitny psycholog nie może zrozumieć motywu....

zaskakującymi i najbardziej brutalnymi zabójstwami, jakie widziało Los Angeles

Miejsce zbrodni wygląda makabrycznie. Jedno spojrzenie na mieszkanie ofiary zamienione w rzeźnię skłania porucznika Sturgisa do wezwania Alexa Delaware. Ale nawet wybitny psycholog nie może zrozumieć motywu. Kolejne potworne zabójstwa jeszcze bardziej mącą trop: między ofiarami nie ma żadnego widocznego związku. Ale przy wszystkich jest pozostawiony jeden ślad – kartka ze znakiem zapytania. Może być zarówno groźną kpiną, jak… wołaniem o pomoc ze strony mordercy.
Czas nagli… Wszystko wskazuje, że niebawem będą kolejne ofiary. Żeby udaremnić następne zbrodnie, Alex decyduje zagłębić się w pełen mrocznych tajemnic świat psychiatrii: od eleganckiego gabinetu terapeuty w Beverly Hills po zamknięty szpital, gdzie kiedyś uczył się zawodu – i gdzie przerażający sojusz między obłędem a zbrodnią mógł zostać przypieczętowany krwią.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/1324/ofiary

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/pliki/okladki/VTthu...»

Aneta Wiola | 2017-08-26

PAN „OWCZA SKÓRA”
Na miejsce zbrodni zostaje wezwany policyjny detektyw Milo Sturgis i jego konsultant dr. Alex Delawere. W mieszkaniu znaleziono okaleczoną i wypatroszoną właścicielkę. Szybko okazuje się, że ofiara miała „trudny charakter” i wielu ludzi źle jej życzyło. Po krótkim czasie dochodzi do kolejnego zabójstwa, pomimo znacznych różnic osobowości nie ma wątpliwości, że jest to robota tego samego zwyrodnialca. Pojawia się również po raz drugi wątek tajemniczego mężczyzny ubranego w płaszcz z owczej skóry. Po mozolnym śledztwie trop prowadzi do dawno zamkniętego oddziału szpitala psychiatrycznego. Wkrótce pojawia się więcej ofiar, a wraz z nimi zostaje odkryta straszna prawda.

Jonathan Kellerman jest jednym z pierwszych autorów powieści kryminalnych, który wciągnął mnie w ten czytelniczy świat. Przerobiłam już prawie wszystkie książki tego pisarza i było to dawno, dlatego nie pamiętałam niczego zagłębiając się po raz drugi w lekturę „Ofiar”.
Akcja książek tak jak zawsze w...

Tomek | 2018-02-23

Jonathan Kellerman,podobno jeden z najpopularniejszych pisarzy świata-muszę posypać głowę popiołem i uderzyć się w pierś bo to moje pierwsze spotkanie z autorem.
Wrażenia naprawdę pozytywne,solidny,dobrze napisany thriller z szybką akcją w sam raz na jedno,dwa popołudnia.Do tego pomysłowość autora godna odnotowania i nie powiem,kilka razy zerwałem się w fotelu i zaczerpnąłem głębiej powietrza..
Dobra,trzymająca wysoki poziom powieść.
Tomek poleca:)

Alexa Delaware detektyw zostaje wezwany przez Milo Sturgisa porucznika do makabrycznych zbrodni popełnionych w Los Angeles,która była rzeźnią musi rozwiązać to śledztwo zbrodni dorwać mordercę.
Bardzo ciekawy thriller psychologiczny trzymający w napięciu,doskonały bardzo wciągający i zaskakujący.

Roland | 2013-06-09
Przeczytana: 08 czerwca 2013

Nowa powieść Jonathana Kellermana. Tym razem Alex Delaware tropi seryjnego morderce, który dokonuje makabrycznych zbrodni.W swoich poszukiwaniach zagłębi się w mroczny świat psychiatrii, odwiedzi zamknięty szpital psychiatryczny (w którym praktykował), gdzie zawiązał się makabryczny sojusz miedzy obłędem a zbrodnią. Co łączy ofiary? Kto tak naprawdę jest ofiarą? Czy tych wszystkich zbrodni mogła dokonać jedna osoba?
Analizując rozwój powieści Kellermana począwszy od jego wczesnych lat pisarskich do obecnych można zauważyć, że jego powieści ewoluowały w stronę akcji na rzecz suspensu. Początkowo Kellerman kluczowo trzymał się opisów miejsc, działań psychologicznych bohaterów, a makabra zdarzała się dosyć rzadko (zazwyczaj były to proste zbrodnie, ale skomplikowane pod względem psychologicznym). W "Ofiarach" opisy miejsc nie są już tak duże objętościowo, zbrodnie są coraz bardziej makabryczne, a książka nastawiona jest na nieustanną akcję przyprawioną smaczkiem psychologicznym.
Czy...

Skandynawska | 2016-05-17
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 17 maja 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka zapowiadała się dobrze, moje zainteresowanie rosło z każdą przeczytaną stroną, jednak tylko do pewnego momentu. Odkrycie, kto jest sprawcą, już było dość naciągane, ale łatwość namierzenia drugiego zabójcy wydała się nieprawdopodobna. Im bliżej końca, tym więcej skrótów. Pomysł był dobry, ale wykonanie niestety kiepskie.

Monika | 2014-05-29
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: sierpień 2013

Morderca, bark powiązania między ofiarami, detektyw i psycholog chcący złapać przestępce zanim znowu zaatakuje i jedyny ślad jakim dysponują jest kartka ze znakiem zapytania...
Naprawdę dobra książka!

Krystyna | 2012-10-02
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 01 października 2012

To co zawsze u Kellermana - psycholog Alex Delaware i porucznik Milo Sturgis na tropie zwichrowanego zabójcy.
Od dłuższego już czasu sięgam do tych książek przede wszystkim z ciekawości dotyczącej głównych bohaterów i ich dalszych losów. Wątek kryminalny traktuję jako poboczny, bo zbrodnie (nawet te bardziej makabryczne) trochę mnie już nużą.

Gabi145 | 2016-01-08
Przeczytana: styczeń 2016

Wciągająca historia, dobrze opisane portrety psychologiczne. Jedyne co mnie rozczarowało to koniec ksiażki. Nie chodzi o rozwiązanie ponieważ winnego poznajemy już wcześniej, ale miałam wrażenie, że długo czytamy o rozwiązaniu natomiat ujęcie sprawcy i samo podsumowanie jest stosunkowo za krótkie jak dla mnie.

Ania | 2017-09-22
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki

Moje pierwsze spotkanie z tym autorem - bardzo pozytywne. Przyjemna narracja, świetnie pokazane emocje przy śledztwie, powolne łączenie faktów, ciekawy modus operandi. Jedyne co mnie nie zachwyciło, to zakończenie sprawy. Spotkanie z winnym odbyło się nagle, trwało krótko i w zasadzie już niczego do śledztwa nie wniosło, a autor nie pociągnął już dalej tych wydarzeń. Chciałoby się konkretnego końca, to wydało mi się dosyć naciągane. W prawdziwym życiu nie byłoby tak łatwo.

Kearney88 | 2015-05-07
Przeczytana: 07 maja 2015

Do połowy książka naprawdę mi się podobała, potem stała się wręcz wkurzająca.