Lustro i inne opowiadania

Seria: Proza Iberoamerykańska
Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
literatura piękna
gosszka

Książka to wybór 17 opowiadań Machado de Assisa, uważanego za najciekawszego brazylijskiego pisarza XIX wieku.

źródło opisu: Wydawnictwo Literackie, 1975

Krzysztof_g | 2013-09-30
Na półkach: Przeczytane, Inne

Przewrotna i dowcipna literatura. Na ogół nie czytuję opowiadań, ale może dlatego, że rzadko trafiam na takie perełki jak u Assisa. Co ciekawe, nie odczuwałem, że teksty mają ponad 100 lat - widocznie w Brazylii czas płynie trochę inaczej.

5 nieoczywistych pisarzy na lato

„Utarł się pogląd, że latem najlepiej sięgać po książki lekkie, łatwe i przyjemne, kryminały i czytadła, które pozwolą błogo się odprężyć. Nigdy nie rozumiałem tej filozofii” – pisze Tomasz Pindel. Jakich więc pięciu pisarzy publicysta poleca na lato?