W najciemniejszym kącie

Wydawnictwo: Papierowy Księżyc
Into the Darkest Corner
literatura angielska
Ag2S

Catherine Bailey jest singielką wystarczająco długo, by na pierwszy rzut oka rozpoznać smakowity kąsek. Lee – wspaniały, charyzmatyczny i spontaniczny – wydaje się mężczyzną idealnym. Znajomi Catherine, którzy po kolei ulegają jego urokowi, również podzielają tę opinię. Wkrótce jednak Lee ujawnia swe prawdziwe oblicze, a miejsce czułości i namiętnego seksu zajmuje chorobliwa zazdrość. Choć...

Wkrótce jednak Lee ujawnia swe prawdziwe oblicze, a miejsce czułości i namiętnego seksu zajmuje chorobliwa zazdrość. Choć nieprzewidywalność mężczyzny i jego bezwzględne dążenie do sprawowania kontroli zaczynają przerażać Catherine, nikt nie traktuje poważnie jej obaw. Zdesperowana dziewczyna, coraz bardziej odizolowana, uwięziona w najciemniejszym kącie własnego świata, drobiazgowo obmyśla plan ucieczki.

Mijają cztery lata. Lee odsiaduje wyrok, lecz Catherine – która teraz woli, gdy mówi się do niej Cathy – wciąż obsesyjnie sprawdza zamki w drzwiach mieszkania, nie ufając nikomu. Dopiero gdy w jej życiu pojawia się Stuart – przystojny sąsiad, mieszkający piętro wyżej, Cathy zaczyna nieśmiało wierzyć, że wciąż ma szansę na miłość i szczęście. . .

I wtedy właśnie odbiera telefon z informacją, że Lee niedługo wychodzi na wolność. Wkrótce potem dostrzega byłą przyjaciółkę, która podczas procesu zeznawała przeciwko niej; przynajmniej tak jej się wydaje; a gdy wraca do mieszkania, zauważa, że niektóre rzeczy leżą nie na swoim miejscu – to jedna ze starych sztuczek Lee. Cathy jest pewna, że znalazła się na celowniku byłego kochanka i przygotowuje się do ostatecznego stawienia czoła demonom przeszłości.

W najciemniejszym kącie to thriller, który zachwyca misternie skonstruowaną intrygą i mistrzowskim budowaniem napięcia. Książka przedstawia wiarygodny obraz chorobliwej obsesji oraz zwiastuje pojawienie się wielkiego talentu literatury kryminalnej.

Nagrody dla książki W najciemniejszym kącie:
Tytuł najlepszej książki Amazon 2011
Tytuł wschodzącego talentu Amazon 2011
Nominacja do nagrody CWA Johna Creaseya Daggera 2011

Jeden z najlepszych thrillerów psychologicznych ostatnich lat!

źródło opisu: http://papierowyksiezyc.pl/

źródło okładki: http://papierowyksiezyc.pl/

sercemczytam | 2019-07-12
Przeczytana: 10 lipca 2019

Mocna. Brutalna. Cholernie przerażająca❗❗❗ Podczas czytania tej historii czułam jednocześnie strach, ból, wstręt i potworne współczucie... Nie pamiętam żeby ostatnio jakakolwiek książka aż tak mną wstrząsnęła!

"W najciemniejszym kącie" to rasowy thriller psychologiczny poruszający problem przemocy w związku i próby radzenia sobie z niełatwą codziennością. Elizabeth Haynes stworzyła tak niesamowicie realistyczny i przerażający obraz tragedii rozgrywającej się między bohaterami i ich uczuć, że nie sposób pozostać na to wszystko obojętnym. Czytając, miałam ciarki na plecach, w dole brzucha czułam przenikliwy chłód, wszystkie mięśnie miałam napięte, a niekiedy naprawdę zapominałam swobodnie oddychać. Bo przy tej książce nie da się odprężyć, pić spokojnie herbatki, a potem na luziku iść spać. Nie! Niby to tylko fikcja, a przecież ile takich sytuacji zdarza się na co dzień i nikt o tym głośno nie mówi? 😢

Autorka fantastycznie (choć dosyć niespiesznie) wprowadza w klimat, karta po...

Ela Szczambura | 2019-06-02
Przeczytana: 02 czerwca 2019

Przemoc wobec kobiet. Stalking. Gwałt. Tematy trudne, koło których nie można przejść obojętnie. Tematy, które nawet gdy opisane jako fikcja literacka nizmiennie wywołują we mnie ogromne emocje. Doświadczyłam w swoim życiu przemocy emocjonalnej ze strony człowieka, który był w tamtym czasie dla mnie najważniejszy. Patrząc wstecz, często myślę, że teraz w pewnych sytuacjach zachowała bym się zupełnie inaczej. Nie pozwoliłabym na takie zachowanie. Tamto już za mną, ale wciąż doskonale mogę utożsamiać się z Catherine, bohaterką powieści #wnajciemniejszymkącie autorstwa #elizabethhaynes. Książka idzie dwutorowo, opowiada o początkach jej związku z Lee by w kolejnym rozdziale w naturalistyczny sposób pokazać jak bardzo destrukcyjny ten związek był i jak ciężko zmagać się z traumą gdy człowiek, którego kochała nad życie, w bestialski sposób prawia ją jego pozbawił. Ta książka jest o sile kobiety, o jej walce z demonami, które czasami przybierają twarz troskliwego mężczyzny. Polecam!

Malwi | 2019-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2019

Książka "W najciemniejszym kącie" to klasyczny thriller. Akcja toczy się dwutorowo, w latach 2003/2004 i 2007/2008. Rozdziały są krótkie, a dzięki podziałowi na lata ukazany jest świat głównej bohaterki Catheriny z przed i po tragedii.
W latach wcześniejszych pokazana jest beztroska, szalona, korzystająca z życia młoda dziewczyna, która na swojej drodze spotyka przystojnego Lee i bardzo szybko wpuszcza go do swojego życia. Niestety, uwolnienie się od niego okazuje się niemożliwe.
Lata późniejsze pokazują jak znajomość z Lee wypłynęła na jej życie i psychikę.
Obie części są bardzo spójne, a przeskakiwanie w czasie wydaje się bardzo na miejscu. Pomimo braku wątpliwości, że wciąż chodzi o losy jednej i tej samej osoby, ma się czasami wrażenie jakby czytało się dwie książki jednocześnie.

Książka mocna, trzymająca w napięciu. Z każdą przeczytaną stroną napięcie rośnie. Mnie jednak w tej książce czegoś brakowało. Nie potrafię powiedzieć czego, ale nie była to pozycja którą chce się...

Kasia b | 2019-03-22

Tortury psychiczne mogą być znacznie gorsze od fizycznego znęcania się. Zwłaszcza gdy otoczenie nie tylko wręcz gloryfikuje dręczyciela, ale uznaje ofiarę za obłąkaną i zagrażającą sama sobie. Uczucie psychopaty to jedyna naprawdę trwała rzecz na świecie - pożąda obiektu swej obsesji jak tlenu, darzy gwałtowną, niepohamowaną miłością aż po grób. I nie pozwoli go sobie odebrać...

Sargento_Garcia | 2019-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2019

Muszę przyznać, że jest to bardzo dobrze napisany thriller psychologiczny, plasujący się w pierwszej piątce książek o tej tematyce które miałem okazje przeczytać. Historia toczy się dwutorowo i naprzemiennie: jeden rozdział opisuje obecne życie Catherina Bailey - głównej bohaterki, a w następnym zastosowana jest retrospekcja i czytelnik dowiaduje się jak doszło do tak traumatycznych zdarzeń w jej w życiu. Zastosowanie tego zabiegu pozwoliło autorce umiejętnie zbudować napięcie na odpowiednio wysokim poziomie i utrzymać je go przez całą książkę, a także zrozumieć czytelnikowi stan psychiczny w którym znajdowała się Cathy.

Elizabeth Haynes, w mojej ocenie, udał się bardzo trudny zabieg, a mianowicie pokazać jak sprytnie i szybko ofiara została osaczona, zdominowana i podporządkowana swojemu oprawcy. W niesamowicie realny i plastyczny sposób autorka ukazała również jakiego spustoszenia w psychice bohaterki dokonał chory z zazdrości zwyrodnialec. Czytelnik zostaje dosłownie wessany w...

Volumen | 2018-12-24
Przeczytana: 23 grudnia 2018

Książka jest fantastyczna. Autorka genialnie buduje napięcie. Bardzo lubię thrillery, ale ten jest perełką. Początek może wydawać się nudny... ale o to chodziło.Denerwowałam sie tymi wszystkimi opisami natręctw Cathy, po co to wszystko. Jednak z każdą stroną historia układa się w całość. Świetnie się czytało. Poleca.

Ghia | 2018-10-22

Struktura tej książki jest napisana w taki sposób by nie była nudna. Przeszłość i teraźniejszość. Uległość i próba walki. Ofiara i kat. Do tego jeszcze Zespół Stresu Pourazowego. Miłość i nienawiść. Obsesja i sprawowanie władzy, kontroli nad czyimś życiem. Uzależnienie od drugiej osoby, również te emocjonalne. Wszystkie te wątki są z sobą połączone. Trochę było męczące dla mnie czytanie wciąż o lękach głównej bohaterki, ale jestem w stanie wyobrazić sobie co przeżywała, jestem w stanie to poczuć i rozumiem, ale nigdy nie zrozumiem oprawcy skąd wciąż w człowieku rodzą się cechy bestii. Poruszony temat przemocy domowej jest trudny, niektórzy odwracają wzrok i zamiatają pod dywan, ja się cieszę, że znalazła się jeszcze jedna pisarka, która potrafi o tym pisać. Doskonały thriller psychologiczny. Polecam !

Poetyka | 2018-10-21
Przeczytana: 18 października 2018

"W najciemniejszym kącie"- to thriller, który bardzo miło mnie zaskoczył. Okładka, mimo, że dobrze obrazująca książkę, jakoś mi się nie spodobała. Za to wnętrze, od samego początku, okazało się pochłaniające.
Nie od razu zorientowałam się, że dwie, zupełnie niepodobne do siebie kobiety, które zawiązują akcję, to tak naprawdę jedna osoba.
Catherine, bo o niej mowa, z pięknej, pewnej siebie i rozrywkowej kobiety, staje się zastraszonym stworzeniem, nieustannie sprawdzającym wszystkie zamki i drzwi.
Wraz z postępem akcji, poznajemy jej życie, oraz mężczyznę o imieniu Lee, który robi bardzo dobre wrażenie...
Banalna historia, temat też już nieraz był wykorzystany, a jednak książka (autorstwa debiutującej Elizabeth Haynes) - naprawdę robi wrażenie.
Polecam z czystym sumieniem.
Szybko się wciągniecie i będziecie ciekawi, jak skończy się ta historia.
Kto wygra?
Ofiara czy...

WiatrWpolu | 2018-09-30
Przeczytana: 30 września 2018

Opowieść wcisnęła mnie w fotel... Na początku troszkę byłam zirytowana zachowaniem bohaterki, ale z drugiej strony (czytając dalej), przychodzi zaraz na myśl, że przecież dużo podobnych historii się zdarza na prawdę, może nawet w domu obok, a nikt o tym nie wie... w trakcie czytania pojawia się uczucie smutku w całej tej wściekłości, irytacji i nieraz chciałoby się wziąć samemu nóż i pomóc załatwić sprawę raz i dokładnie..

Martolina | 2018-08-17

Rewelacja. Niby historia o której nie raz już się czytało a jednak świetnie skonstruowana, porywa czytelnika, nie można się od niej oderwać.