W najciemniejszym kącie

Into the Darkest Corner
literatura angielska
Ag2S

Inne wydania

Catherine Bailey jest singielką wystarczająco długo, by na pierwszy rzut oka rozpoznać smakowity kąsek. Lee – wspaniały, charyzmatyczny i spontaniczny – wydaje się mężczyzną idealnym. Znajomi Catherine, którzy po kolei ulegają jego urokowi, również podzielają tę opinię. Wkrótce jednak Lee ujawnia swe prawdziwe oblicze, a miejsce czułości i namiętnego seksu zajmuje chorobliwa zazdrość. Choć...

Wkrótce jednak Lee ujawnia swe prawdziwe oblicze, a miejsce czułości i namiętnego seksu zajmuje chorobliwa zazdrość. Choć nieprzewidywalność mężczyzny i jego bezwzględne dążenie do sprawowania kontroli zaczynają przerażać Catherine, nikt nie traktuje poważnie jej obaw. Zdesperowana dziewczyna, coraz bardziej odizolowana, uwięziona w najciemniejszym kącie własnego świata, drobiazgowo obmyśla plan ucieczki.

Mijają cztery lata. Lee odsiaduje wyrok, lecz Catherine – która teraz woli, gdy mówi się do niej Cathy – wciąż obsesyjnie sprawdza zamki w drzwiach mieszkania, nie ufając nikomu. Dopiero gdy w jej życiu pojawia się Stuart – przystojny sąsiad, mieszkający piętro wyżej, Cathy zaczyna nieśmiało wierzyć, że wciąż ma szansę na miłość i szczęście. . .

I wtedy właśnie odbiera telefon z informacją, że Lee niedługo wychodzi na wolność. Wkrótce potem dostrzega byłą przyjaciółkę, która podczas procesu zeznawała przeciwko niej; przynajmniej tak jej się wydaje; a gdy wraca do mieszkania, zauważa, że niektóre rzeczy leżą nie na swoim miejscu – to jedna ze starych sztuczek Lee. Cathy jest pewna, że znalazła się na celowniku byłego kochanka i przygotowuje się do ostatecznego stawienia czoła demonom przeszłości.

W najciemniejszym kącie to thriller, który zachwyca misternie skonstruowaną intrygą i mistrzowskim budowaniem napięcia. Książka przedstawia wiarygodny obraz chorobliwej obsesji oraz zwiastuje pojawienie się wielkiego talentu literatury kryminalnej.

Nagrody dla książki W najciemniejszym kącie:
Tytuł najlepszej książki Amazon 2011
Tytuł wschodzącego talentu Amazon 2011
Nominacja do nagrody CWA Johna Creaseya Daggera 2011

Jeden z najlepszych thrillerów psychologicznych ostatnich lat!

źródło opisu: http://papierowyksiezyc.pl/

źródło okładki: http://papierowyksiezyc.pl/

Perzka | 2013-02-14
Przeczytana: 02 stycznia 2013

Rewelacyjna książka.W tym dniu , w którym zaczęłam ją czytać nie mogłam skupić się i pracować. Co chwilę siadałam ,żeby przeczytać jeszcze kawałek , i jeszcze jeden, aż dobrnęłam do końca. A potem nie dość, że nie mogłam znowu pracować, to nie mogłam również zasnąć. Nie pamiętam kiedy jakaś książka wywarła na mnie takie wrażenie.
Niesamowity, przejmujący, czasami wręcz przerażający thriller psychologiczny. Gorąco polecam i zachęcam do przeczytania.

| 2013-07-25
Przeczytana: 28 lutego 2013

Wydawnictwo Papierowy Księżyc przygotowało mi miłą niespodziankę w postaci książki "W najciemniejszym kącie" autorstwa Elizabeth Haynes.
Powieść pani Haynes to thriller psychologiczny poruszający temat przemocy domowej.
Są książki, które po przeczytaniu pozostają długo w pamięci i wzbudzają wiele emocji (nie zawsze pozytywnych). Do takich książek odtąd
będzie należeć "W najciemniejszym kącie". Muszę przyznać, że książka zrobiła mi w głowie mały miszmasz. Odtąd słowo "strach" nabiera dla mnie też innego
znaczenia.
Elizabeth Haynes stworzyła bardzo mocną powieść. Wręcz genialną.
Polecam gorąco.

Moja ocena: 5,5/6

Katarzyna | 2015-05-11
Przeczytana: 11 maja 2015

Jeden z najlepszych thrillerów psychologicznych, jaki zdarzyło mi się czytać. Autorka umiejętnie buduje napięcie, przez całą książkę nie pozwalając się odprężyć nawet na moment, dzięki czemu możemy lepiej zrozumieć stan psychiczny głównej bohaterki. Równoległe przedstawienie dwóch płaszczyzn czasowych to świetny zabieg uwypuklający wstrząsające zmiany, jakie nastąpiły w jej życiu. Niesamowicie realistyczne opisy sprawiały zaś, iż nawet po odłożeniu książki długo nie mogłam przestać myśleć o tej poruszającej historii. Polecam wszystkim.

geena | 2015-12-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 14 grudnia 2015

"W najciemniejszym kącie" to pełen napięcia thriller psychologiczny, który zachwyca misternie skonstruowaną intrygą i iście mistrzowskim budowaniem grozy. To zmuszająca do myślenia opowieść o obsesji sprawiająca, że po plecach przechodzą ciarki... Zamienia w kłębek nerwów, przyspiesza puls, a strony same się przewracają. Tę książkę czyta się jednym tchem i nie sposób jej odłożyć!

_______________________
Cała recenzja, tutaj:

Dorota | 2017-04-29
Przeczytana: 29 kwietnia 2017

Niesamowity, wstrząsający, przerażający thriller psychologiczny, idealny materiał na świetny film.
Trochę wkurzał mnie początek a konkretnie przeskakiwanie z teraźniejszości w przeszłość bo ciężko mi było na początku połapać się w wydarzeniach ale to właśnie miało na celu powolne budowanie napięcia, które nie osłabło nawet na chwilę do końca książki.
Książka niełatwa, pełna przemocy fizycznej i psychicznej, brutalna, raczej nie dla wrażliwców, natomiast dla miłośników thrillerów psychologicznych - genialna.

motyl43 | 2013-01-19
Przeczytana: styczeń 2013

Ostatnio przeczytałam dwie książki z wydawnictwa Papierowy Księżyc."W najciemniejszym kącie" zdecydowanie lepsza niż Karin Fossum "Czarne sekundy". Nie mogę napisać , że był to najlepszy thriller jaki czytałam, ale rzeczywiście był mroczny i chwilami mroził krew w żyłach. Dla mnie jednak każda książka z tego gatunku przy Nesbo wypada blado. Korekta to słaby punkt Wydawnictwa - dużo literówek , a czasami brak całych wyrazów. Czytelnik ma tropić mordercę, a nie zastanawiać się co autor miał na myśli.

Ewa-Książkówka | 2012-10-29
Przeczytana: 29 października 2012

Będę czujna i rozważna – to mnie przed NIM uchroni. Zamknę drzwi na cztery spusty, a następnie porządnie sprawdzę, czy na pewno nie można przez nie wejść do środka, wtedy ON – mężczyzna z marzeń i snów – nie dostanie się do mojego mieszkania. Przed wyjściem do pracy porządnie zasłonię okna, by w drodze powrotnej, wypatrując malutkiej szparki przepuszczającej światło, wiedzieć, czy TEN czuły i troskliwy człowiek czeka na mnie w środku. To NIEGO boję się w życiu najbardziej, choć dawał mi miłość bezgraniczną, taką, o której marzy każda kobieta. Był moim księciem w lśniącej zbroi, regularnie okładającym moje ciało ciosami swoich pięści…

Catherine Bailey, jak wiele innych kobiet, świadomie czy też nie, pragnęła prawdziwej i szczerej miłości. Niby nie szukała jej celowo, żyła chwilą, bawiła się często przekraczając niebezpieczne granice i nie sądziła, że to miłość odnajdzie ją, w dodatku w miejscu, w którym na próżno szukać zażyłości i stabilnych relacji damsko-męskich. A jednak!...

Iwona | 2014-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2014

Wstrząsnęła mną ta książka.

Dwie młode kobiety o podobnych imionach Catherine i Cathy opowiadają o swoich szokujących przeżyciach, oddzielonych okresem trzech lat. Dwie zupełnie różne kobiety, dwa typy osobowości, każda przechodząca przemianę w trakcie opowieści. Mieszkają w różnych miastach, pracują w różnych firmach, ich życie prywatne jest zupełnie odmienne. Łączy je traumatyczne przeżycie. Bo Catherine i Cathy to ta sama osoba.

Od samego początku, od sceny w sali sądowej, wiadomo, że wydarzyło się coś złego. Cofamy się trochę w czasie i poznajemy Catherine, wesołą, towarzyską dziewczynę, uwielbiającą spędzać czas w klubach, dziewczynę, która nie stroni od alkoholu i od przygodnych, często zmienianych kochanków. Otoczona przyjaciółmi, pewna siebie, beztroska. Do czasu, kiedy spotyka Lee.

Cathy, kilka lat później, to zalękniona, wystraszona dziewczyna, cierpiąca na silną nerwicę natręctw, polegającą między innymi na ciągłym sprawdzaniu, kontrolowaniu. To sprawdzanie drzwi,...

Isadora | 2013-03-24
Przeczytana: 24 marca 2013

Catherine Bailey to młoda, atrakcyjna i rozrywkowa singielka. Korzysta z życia bez umiaru, imprezuje w nocnych klubach z przyjaciółmi, umawia się z różnymi mężczyznami. Podczas jednego z takich wypadów poznaje Lee Brightmana - ochroniarza w jednym z klubów, przystojnego, czarującego mężczyznę, w którym bez pamięci się zakochuje. Przypadkowe spotkanie przeradza się w namiętny związek, którego zazdroszczą jej wszystkie przyjaciółki. Catherine jest zafascynowana swoim chłopakiem, choć delikatnie uwiera ją jego tajemniczość: Lee nie chce z nią rozmawiać ani o swojej pracy, ani o przeszłości, jednak jego namiętność i czułość wynagradzają wszystko. Poza tym przyjaciele Catherine są zauroczeni Lee, jego oddaniem i troską o nią. Z biegiem czasu młoda kobieta zaczyna dostrzegać pewne niepokojące sygnały: Lee zaczyna narzucać jej sposób ubierania, naciska, by zrezygnowała z pracy, kontroluje, z kim i kiedy się spotyka, obserwuje na każdym kroku, wywołuje poczucie zagrożenia i osaczenia...