Pragnoza egipska

Tłumaczenie: praca zbiorowa
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Renova". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Rozekruis Pers
De Egyptische Oergnosis en haar roep in het eewige Nu
bastkk

Pragnoza egipska stanowi komentarz do Tablicy Szmaragdowej i Corpus Hermeticum. Te dwa dawne egipskie traktaty, których autorstwo przypisywane jest Hermesowi Trismegistosowi, ujawniają przesłanie, które było przekazywane ludzkości od jej zarania: podstawową przeszkodą uświadomienia sobie wpływu Gnozy jest centralna istota „ja”, i ten stan rozdzielenia może być przezwyciężony tylko poprzez zmartwychwstanie „Ducha-Duszy” lub „Nous” w istocie ludzkiej. Jak do tego może dojść jest wyjaśnione w omawianym dziele.

źródło opisu: http://www.zloty-rozokrzyz.org/po_rkp_02.htm

szaman_tn | 2017-05-13