Prorok czy dyktator? Jan Kalwin

Seria: Z medalionem
Wydawnictwo: Śląsk
Kalwin, biografia
kapiszonkkk

Spis treści: Wieże miasta Noyon - U progu reformy - Początek działalności - Karol w Stasburgu - Genewa stolicą kalwinizmu - Sprawy francuskie - Sprawy polskie - Katechizm genewski - Proces Bolseka - Cień Michała Serveta - "Dla tej sprawy umrzeć mi przyjdzie" - Ostatnie lata - Twarze epok, twarze ludzi - Słowo: uczciwość - Oblicza władzy - Osoba despoty - Kalwin i renesans - Ruch katarów glebą kalwinizmu - Dalsze następstwa doktryny - Doktryna się utwierdza - Zwierciadło dyktatora.

źródło opisu: Śląsk, 1988

źródło okładki: www.antykwariathistoryczny.pl