Dziewczynka z zapałkami. Stary dom.

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Baśnie Hansa Andersena". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Polska Oficyna Wydawnicza BGW
laurka

"Na samym końcu ulicy stal stary, stary dom, miał prawie trzysta lat, można to było wyczytać na belce, gdzie wyrzeźbiono datę, opleciona tulipanami i gałązkami chmielu; były tam wyryte staroświeckim zwyczajem cale wierszyki, a nad każdym oknem widniała na belce jakaś wykrzywiona twarz; górne piętro znacznie występowało ponad dolne, a tuz pod dachem była blaszana rynna zakończona głową smoka; woda deszczowa miała wypływać z paszczy, ale ze w rynnie była dziura, ciekła z brzucha smoka."

źródło opisu: BGW, 1993

źródło okładki: www.wbibliotece.pl

poem | 2012-12-25

Jak była mała otwierałam tą książkę na ilustracji z kominkiem i stawiałam koło łóżka wyobrażając sobie, że jest on prawdziwy... :)

skm83134 | 2015-09-25
krasnylud | 2015-06-14