Nowy ład organizacyjny państwa

Wydawnictwo: Novae Res
popularnonaukowa
Kamila

Co się stało z liderami, politykami wielkiego ruchu społecznego, z ich skromnością, solidarnością i empatią względem innych? Nowy ład organizacyjny państwa, wbrew tytułowi, nie jest nudnym wykładem akademickim, lecz pełnym ekspresji reportażem o naszym państwie, jego Konstytucji oraz o instytucjach i ludziach władzy. Z niezliczonych opisów zdarzeń i przytoczonych faktów dowiadujemy się, w...

Z niezliczonych opisów zdarzeń i przytoczonych faktów dowiadujemy się, w jakim państwie żyjemy. Unikatowe propozycje, mocno uargumentowane, dotyczą zmian w kompetencjach władz naszego państwa.

Na tym tle w sposób znaczący wpisuje się nowa rola Senatu jako Izby bezpartyjnej i bezzwiązkowej parlamentu oraz zmiany w wyborze sędziów do Trybunału Konstytucyjnego, a w przyszłości do Trybunału Stanu i Obrony Państwa.
Pod społeczną rozwagę przekazane zostały propozycje przeprowadzenia bardzo głębokich zmian w zakresie samorządu terytorialnego, ordynacji wyborczej, immunitetu parlamentarnego oraz wielu spraw niezwykle ważnych dla sprawnego i bezpiecznego funkcjonowania państwa, jak oddzielenie związków zawodowych od partii politycznych i czynnego życia politycznego.

Autor nie unika trudnych tematów. Szczególnie zauważalne jest to w rozważaniach o państwie, partiach politycznych i rozdziale Kościoła katolickiego od państwa oraz o naszych świętach narodowych, Siłach Zbrojnych i pełzającej nienawiści dzielącej nasze społeczeństwo i niszczącej państwo.

źródło opisu: Wydawnictwo Novae Res, 2012

źródło okładki: www.zaczytani.pl

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!