Nieślubne monidła

Wydawnictwo: Novae Res
Novae Res, opowiadania
Kamila

Monidło to realistyczny obraz, zwykle czarno-biały, jednak cechą charakterystyczną były podkolorowania w niektórych miejscach. Zazwyczaj monidła robiono ze zdjęć ślubnych, gdzie parze młodej poza kolorowymi ustami i nienaturalnie jaskrawymi oczami dorysowywano bardziej kosztowne stroje celem upiększenia, podkreślenia walorów. A może czegoś jeszcze? To, co trzymają Państwo w ręce, to właśnie...

To, co trzymają Państwo w ręce, to właśnie monidła.
Nieślubne monidła. Moje portrety, moje kolory.

Autor

źródło opisu: Wydawnictwo Novae Res, 2012

źródło okładki: www.zaczytani.pl

Pinko1700 | 2013-06-23
Na półkach: Przeczytane, 2013, Posiadam

Książka bardzo intrygująca, mocna, słodko- gorzka; człowiek jest po prostu istotą, mającą zarówno wady jak i zalety, a nie kolejnym wymyślonym superbohaterem i za to ogromny plus :)

nieperfekcyjnie | 2012-12-08
Przeczytana: 05 grudnia 2012

Monidło jest realistycznym obrazem, zwykle czarno-białym, które charakteryzuje się podkolorowaniem w niektórych miejscach. Najczęściej robiono je ze zdjęć ślubnych, gdzie parze młodej poza kolorowymi ustami oraz sztucznie jaskrawymi oczami, dorysowywano niezwykle kosztowne stroje - po to, aby upiększyć zdjęcie i podkreślić jego walory. Jan Kilański postanowił stworzyć takie monidła, jednak w wersji dedykowanej głównie molom książkowym.

Nieślubne monidła przedstawiają mężczyzn z przeszłością, jak i młodych chłopców, wkraczających w życie, przed którymi świat dopiero zaczyna się otwierać. Każdy bohater jest inną, zupełnie odrębną postacią z własną historią, jednak pewne kwestie łączą ich. Każdy mężczyzna musi zmagać się z codziennością i problemami, które przyczepiają się do niego jak rzep do psiego ogona. Jan Kilański stawia swoich bohaterów przed wyzwaniami - niektórzy radzą sobie z nimi, a inni nie...

Hiroki | 2015-05-14
julia-orzech | 2012-12-08