Fotografia kulinarna. Od zdjęcia do arcydzieła

Tłumaczenie: Marek Kania
Wydawnictwo: Helion
Food Photography: From Snapshots to Great Shots
978-83-246-3859-8
fotografia
poradniki
dytko

"Uwiecznij swoje osiągnięcia kulinarne! Gdy otworzysz jakąkolwiek książkę kucharską, natkniesz się na atrakcyjne zdjęcia gotowych posiłków. Z pewnością ich autorzy muszą mieć silną wolę, skoro nie pałaszują fotografowanego przedmiotu, zanim nie skończą sesji. Ale silna wola nie wystarczy, żeby zrobić dobre zdjęcie. Co jeszcze jest potrzebne do osiągnięcia rewelacyjnego efektu? W tej książce...

"Uwiecznij swoje osiągnięcia kulinarne!

W tej książce znajdziesz bogate menu najlepszych porad, dzięki którym osiągniesz swój cel. Wybierzesz odpowiedni sprzęt, oświetlenie oraz rekwizyty. Ponadto zapoznasz się z możliwościami programu Adobe Photoshop w zakresie obróbki zdjęć oraz technikami maskowania niedoskonałości przygotowanych posiłków. Ta książka jest idealną pozycją dla Ciebie, niezależnie od tego, czy potrzebujesz zdjęć do swojego bloga kulinarnego, czy też chcesz pochwalić się własnymi osiągnięciami przed znajomymi na Facebooku. Jedno jest pewne - jeśli zastosujesz się do porad z tej książki, Twoje zdjęcia sprawią, że wszystkim przyjaciołom ślinka pocieknie wprost na klawiaturę!

Wszystko, co musisz wiedzieć na temat fotografowania żywności:

Wybierz odpowiedni sprzęt
Oświetl odpowiednio fotografowany posiłek
Stylizuj przygotowane potrawy
Korzystaj z rekwizytów
Ulepsz zdjęcia w Photoshopie
Pamiętaj o jednej zasadzie - najpierw zdjęcia, potem uczta!"

źródło opisu: http://helion.pl/ksiazki/fotografia-kulinarna-od-z...(?)

źródło okładki: http://helion.pl/ksiazki/fotografia-kulinarna-od-z...»

Saudyjskie-Wielbłądy | 2017-05-01
Przeczytana: 01 maja 2017

Niedawno pojawiło się w księgarniach drugie wydanie książki Nicole S. Young „Fotografia kulinarna. Od zdjęcia do arcydzieła”. To niewątpliwie doskonała wiadomość nie tylko dla blogerów kulinarnych, ale także dla pozostałych miłośników fotografii, szczególnie tych, którzy zajmują się szeroko rozumianą fotografią produktową.

Napisany przystępnym językiem podręcznik jest adresowany zarówno do osób rozpoczynających swoją przygodę z fotografią kulinarną, jak i tych nieco bardziej zaawansowanych.
W kolejnych rozdziałach autorka prezentuje najważniejsze zagadnienia począwszy od podstaw fotografii i sprzętu fotograficznego, poprzez dobór i rozmieszczenie źródeł światła, stylizację i rekwizyty, kadrowanie i kompozycję, po kreowanie wizerunku w Internecie i dość dokładnie omówioną postprodukcję.

Bardzo pomocne są zamieszczone przy każdym zdjęciu parametry ustawień aparatu oraz informacje o tym, jakim aparatem i jakim obiektywem zostało wykonane zdjęcie.
Jednak największą, moim zdaniem,...

Mysterious | 2013-08-09
Przeczytana: sierpień 2013

Konkurentka "Ujęcia ze smakiem" Helene Dujardin. Powiem tak- dobra, jednak zdjęć autorki nie nazwałabym arcydziełami. Natomiast skrupulatnie opisane ujęcia, przejrzysta forma (no może oprócz niektórych omawianych zdjęć wydrukowanych na dwie strony, przez co naprawdę nic nie widać) i co najważniejsze- świetnie wytłumaczony sposób na oświetlenie potrawy, wraz ze zdjęciami i rysunkami. A i jeszcze jeden ogromny plus, czyli rozdział postprodukcji- jak dla mnie genialny kurs photoshopa. Generalnie opisałabym tę książkę jako poradnik dotyczący fotografii produktowej i reklamowej, a nie kulinarnej (mimo, że fotografowane są tu potrawy, według mnie autorka traktuje je zbyt przedmiotowo- styropian czy tektura do zwiększenia objętości dania?!). Mimo wszystko polecam tę pozycję, jak i również wymienioną na początku konkurentkę- ten zestaw da wam solidne przygotowanie do fotografowania waszych kulinarnych osiągnięć :)

bajdzio | 2016-03-09

Bardzo dobra podpowiedź dla początkujących fotografów kulinarnych.

TrissMerigold | 2018-02-22

Pomimo, że nie jestem jeszcze specem od fotografii, ta książka była dla mnie użyteczna tak średnio. Niby coś dowiedziałam się nowego, ale niewiele. Nie do końca jestem przekonana, czy warto było ją kupować.

Ewa | 2013-01-30
Przeczytana: 11 września 2012

No cóż, oczekiwałam trochę więcej informacji na temat w sumie specyficznej fotografii żywności. Dość sporą część zajmuje ogólne wprowadzenie do fotografii. Samych porad, sztuczek czy podpowiedzi nie ma za dużo. Zdjęcia warto obejrzeć, jednak nie kupiłabym ponownie tej książki.

ekstrawagancka | 2017-08-02
GrzesMAN | 2017-03-01