Szlak na wyspę szczęśliwości

Wydawnictwo: Poligraf
978-83-7856-025-8
literatura polska
Ag2S

Człowiek nigdy nie wie dokładnie, jakie zdolności posiada, a których mu brakuje. Bohaterka w wieku prawie 50 lat zaczyna wszystko od nowa. Podejmuje drastyczne kroki, opuszczając ojczyznę, przyjaciół, ale to jedyny sposób na uwolnienie się od swego prześladowcy. Żegna swój "Raj utracony", żeby osiągnąć spokój i odkryć w sobie nową siłę tworzenia, gdzieś na dalekich antypodach. Podobno...

Podobno niektórzy tak mają, że jeśli bardzo pragną zmienić coś w swoim życiu, osiągną to prędzej czy później. I tak było z Marią. Pracowała, kochała, tworzyła. Nie oglądała się za siebie.

źródło opisu: http://wydawnictwopoligraf.pl/

źródło okładki: http://wydawnictwopoligraf.pl/

Mońcia_POCZYTAJKA | 2013-02-05
Przeczytana: 04 lutego 2013

"Szlak na wyspę szczęśliwości" - intrygujący tytuł, nastrojowa okładka i debiut pisarski... To wszystko zadecydowało, że zdecydowałam się sięgnąć po tę powieść.
Niestety, bardzo się rozczarowałam i naprawdę nie wiem jak mam ocenić tę książkę.

Temat podjęty przez autorkę naprawdę może poruszyć każdego... Maria jest pięćdziesięcioletnią kobietą, która żyje w małym miasteczku na Śląsku u boku męża-tyrana. Kobieta właściwie nie ma żadnych perspektyw na zmianę swojego położenia, sama boryka się z utrzymaniem domu, a mąż nie dość, że jej w niczym nie pomaga to jeszcze dodatkowo psuje większość jej starań i zabiegów. Maria żyje w nieustannym lęku o jutro, a jedyną iskierką w jej smutnym życiu jest jej jedyny syn z pierwszego małżeństwa - Mariusz. To dzięki niemu pewnego dnia Maria wychodzi z domu zamknąwszy za sobą drzwi by już nigdy do niego nie powrócić. Kobieta w tajemnicy przed mężem decyduje się na wyjazd na drugi koniec świata, aby na emigracji rozpocząć nowe spokojne życie. Taka...

beataj | 2013-03-05
Przeczytana: 11 marca 2013

Chwilami mnie męczyła, taka trochę (na)rwana ;-)

Atina | 2014-07-20
Lady | 2013-06-28