Emisariusz. Własnymi słowami

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Na dwa głosy". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
978-83-01-17110-0
historia
Darku

Niezwykle szczere rozmowy znanego dziennikarza Macieja Wierzyńskiego z legendarnym kurierem i emisariuszem Polskiego Państwa Podziemnego, Janem Karskim, w latach 1995-97 emitowane w Głosie Ameryki. Karski, nazywanym „świadkiem Holokaustu”, opowiada w nich Maciejowi Wierzyńskiemu o najważniejszych wydarzeniach, w których uczestniczył podczas wojny, dzieli się bardzo osobistymi refleksjami i...

Karski, nazywanym „świadkiem Holokaustu”, opowiada w nich Maciejowi Wierzyńskiemu o najważniejszych wydarzeniach, w których uczestniczył podczas wojny, dzieli się bardzo osobistymi refleksjami i ocenami, często o niezwykłym wprost stopniu otwartości, nie pomijając tematów trudnych czy kontrowersyjnych. Poznajemy historię, widzianą jego oczami.

W roku 2012 Jana Karskiego pośmiertnie uhonorowano najwyższym amerykańskim odznaczeniem, Medalem Wolności, przyznawanym przez Prezydenta Stanów Zjednoczonych.

źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl/

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/

Habiel | 2015-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2015

Książka napisana ciekawie, gdyż w formie wywiadu. Są to realne wspomnienia Jana Karskiego, opowiedziane przez niego samego. Dotyczą głównie spraw politycznych, rozgrywanych podczas II WŚ. Polecam wszystkim maniakom historii

Katarzyna | 2016-08-04
Asiula87 | 2015-12-28