Matka Świętego. Poruszające świadectwo Marianny Popiełuszko

Wydawnictwo: Znak
978-83-240-2194-9
Popiełuszko, matka, miłość, Święty
Ag2S

Opowieść o miłości, która jest silniejsza od śmierci. Marianna Popiełuszko nigdy nie szukała rozgłosu. Nie planowała, że stanie się bohaterką telewizyjnych dzienników, a jej zdjęcia obiegną prasę na całym świecie. Nie chciała sławy, której początkiem było brutalne zabójstwo jej ukochanego dziecka. Po wielu latach od tych wydarzeń postanowiła opowiedzieć o swoim synu, o miłości do niego, o...

Opowieść o miłości, która jest silniejsza od śmierci.

Marianna Popiełuszko nigdy nie szukała rozgłosu. Nie planowała, że stanie się bohaterką telewizyjnych dzienników, a jej zdjęcia obiegną prasę na całym świecie. Nie chciała sławy, której początkiem było brutalne zabójstwo jej ukochanego dziecka. Po wielu latach od tych wydarzeń postanowiła opowiedzieć o swoim synu, o miłości do niego, o tym, jak był wychowywany, o wartościach, które wyniósł z rodzinnego domu. Opowiada też o wydarzeniach, które na zawsze zmieniły jej życie. Z bólem wspomina dzień, w którym świat się dla niej zatrzymał. Wypowiada najważniejsze i najtrudniejsze dla siebie zdanie: „Przebaczyłam mordercom mojego syna”.

Kim jest kobieta, której kłaniają się kościelni dostojnicy i politycy z całego świata? Skąd bierze się siła, która pozwoliła jej udźwignąć tak wielką tragedię? Jak wygląda jej życie teraz, kiedy jest matką świętego męczennika?

Matka Świętego to niezwykłe i poruszające świadectwo rodzicielskiej miłości, wiary w Bożą opatrzność i nadziei na to, że dobro zawsze zwycięży.

Książka zawiera liczne fotografie z rodzinnego archiwum oraz niepublikowane dotąd zeznania z procesu beatyfikacyjnego księdza Jerzego Popiełuszki.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

Miłość i wiara silniejsza niż śmierć.

Księdza Jerzego, swojego syna, kochała miłością bezgraniczną. Całkowicie zawierzyła jego los Bogu. Nigdy nie straciła tego zaufania- nawet gdy jej dziecko zostało bestialsko zamordowane.

Wybaczyła mordercom. To z nią, kobietą z podlaskiej wsi, rozmawiał Jan Paweł II, to z nią spotykali się wielcy tego świata. Uczestniczy w pośmiertnej chwale wyniesionego na ołtarze syna. Matka Świętego, Marianna Popiełuszko.

Poruszające świadectwo matczynej miłości, wiary w Bożą Opatrzność i nadziei na to, że dobro zawsze zwycięża.

Nazywam się Marianna Popiełuszko, z domu Gniedziejko. Jestem matką Sługi Bożego Jerzego Popiełuszki...

Takimi słowami Marianna Popiełuszko rozpoczęła składanie zeznań beatyfikacyjnym swego syna.
W dwóch krótkich zdaniach zawarła wszystko. Dlatego opowieść o niej, historia kobiety i matki, musi być jednocześnie o nim, o jej synu.
Matka i syn. Jedno życie przenika drugie. Oba współistnieją ze sobą. Oba są tak samo ważne....

Renax | 2014-10-15
Przeczytana: 15 października 2014

Tak słabej biografii jeszcze nie czytałam.A wszytko przez sposób ujęcia tematu. Autorka popsuła temat.
Miałam wrażenie, że postać pani Marianny Popiełuszko sobie, a komentarze autorki sobie. Denerwujące, tym bardziej, że sama postać pani Popiełuszkowej to uczciwa, religijna kobieta. Irytowała mnie nadinterpretacja autorki.
Moim zdaniem powinno się zostawić słowa pani Popiełuszkowej tak jak to powiedziała. Bardzo fajne zdjęcia Jej i bł. ks. Jerzego. Wyziera z nich poczciwa babuleńka, jakich znam wiele w swoich stronach - mocna kobieta, ciężkiej pracy i wielkiej uczciwości i ksiądz Popiełuszko - o bardzo smutnych oczach. Jak przejrzałam tę książkę, to te smutne oczy utkwiły mi w pamięci, tak jakby przeczuwał śmierć. Wielka tragedia dla całej rodziny. Dowiedziałam się paru ciekawych faktów z życia Popiełuszków.
To jest na plus książki - fotografie i fakty. Ale wszystko popsuł patetyczny styl narracji autorki, nie pasujący do prostej życiowej mądrości pani Marianny Popiełuszko....

Grażyna | 2014-08-12
Przeczytana: sierpień 2014

Bardzo poruszająca opowieść....tym bardziej ,że wszystko to "dzieje się" w czasie gdy my byliśmy....na świecie...ja wtedy byłam już żoną i matką dwójki dzieci (w 1984 r).Fakt ,w tamtym czasie informacje dochodzące do nas -przez telewizję publiczną-były czasami "ubrane inaczej" niż było w rzeczywistości.Marianna Popiełuszko kochała Syna -miłością bezgraniczną,całkowicie zaufała Bogu i myślę ,że ta silna wiara,prawdziwa spowodowała to ,że wybaczyła mordercom Syna.
Przy tym wszystkim to kobieta skromna,naturalna ,taka prawdziwa w swoim zachowaniu oraz tym ,co mówi...."Dobro zawsze zwycięża"-może trudno nam uwierzyć w to patrząc na "dzisiejszy świat",ale nadzieja....
Od listopada 2013 roku już nie ma z nami,na pielgrzymowaniu po tym świecie Matki Księdza Jerzego ,ale jestem przekonana ,że cieszy się bo tak jak mówiła spotkała się z Synem w Niebie....czyż to nie najpiękniejsza "nagroda"? Wg mnie tak....

Marta | 2013-02-21
Na półkach: Przeczytane, My Precious!, 2013
Przeczytana: 14 stycznia 2013

Bardzo lubię postać ks. Jerzego Popiełuszki. To dla mnie taki trochę zbuntowany święty. Niepolukrowany i nieugłaskany. Ze wszystkimi ludzkimi słabościami. Z niewygładzonym życiorysem. Powszechnie wiadomo, że palił papierosy, interesował się samochodami, lubił psy. Nawet oficjalna aureolka nad głową nie odarła go z człowieczeństwa. I dobrze! Przy okazji beatyfikacji ks. Jerzego na polskim rynku wydawniczym ukazało się wiele pozycji przybliżających życie i działalność świętego. Jednak dopiero w ubiegłym roku nakładem wydawnictwa Znak ukazała się książka „Matka Świętego. Poruszające świadectwo Marianny Popiełuszko” traktująca o matce szanownego Błogosławionego.
Z książki Mileny Kindziuk wyłania się ponad dziewięćdziesięcioletnia historia życia Marianny Popiełuszko. Bohaterka publikacji opowiada najpierw o swoim domu rodzinnym i matce, która kierowała domem. To po niej pani Marianna odziedziczyła mony charakter. Następnie snuje historię swojej własnej rodziny. Dzieli się z...

Grażyna | 2013-01-08
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 01 marca 2013

Przeczytajcie! Bardzo wzruszająca.

Dorota | 2014-03-17

Piękna i wzruszająca. Pozwala poznać jak trudne a zarazem piękne było życie ks. Jerzego jak i jego matki. Polecam :).

Alcyone | 2013-05-05
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 04 maja 2013

Piękna historia księdza Popiełuszki opowiedziana przez bliskie osoby, głównie matkę. Wzruszająca i pełna dobrych wskazówek jak żyć, by wytrzymać ogrom cierpienia, jaki przeżyła pani Marianna.

BIETKA | 2013-01-11
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 03 stycznia 2013

Milena Kindziuk, dziennikarka i publicystka, Autorka książek, między innymi o księdzu Janie Twardowskim i o kardynale Glempie, tym razem wydała książkę - swoisty dokument i świadectwo- o Matce błogosławionego ks. Jerzego, Mariannie Popiełuszko.

Napisana w sposób prosty, stylem komunikatywnym, wzbogacona licznymi fotografiami i nieznanymi dotąd zeznaniami w procesie beatyfikacyjnym ks.Jerzego. Książce przyświeca piękne motto, które adekwatnie przystaje do prostego, mądrego i ofiarnego życia czcigodnej Matki ks. Jerzego:

-" Kochać ludzi, kochać Boga - to do nieba prosta droga.
Kochaj sercem i czynami, będziesz w niebie z aniołami!".

Wiekowa staruszka kieruje się w życiu zdrowymi, klasycznymi zasadami, między innymi, mówi:

-" Najważniejsze w życiu, to w Boga wierzyć i Boga mieć na pierwszym miejscu!".
Że przyjmować trzeba, co Bóg zsyła, aby nie spotkało nas coś gorszego.

-" Jej odpowiedzi zaskakują, a życiowa mądrość i niezłomna wiara, rozłożyły na łopatki niejednego...

Justyna | 2014-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2014

Mądra kobieta w swej prostocie. Niezwykły człowiek,niezwykła kobieta i osobowość. Bóg Ją długo zatrzymał na Ziemi,by szerzyła dobroć.

Paweł Lesiak | 2014-12-16
Przeczytana: 15 grudnia 2014

Książka przedstawia nam postać niezwykle skromnej i świątobliwej kobiety - matki brutalnie zamordowanego błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Jest to niezwykle poruszające i szczere świadectwo kochającej matki, jej wiary i zaufania w Bożą opatrzność. Pomimo cierpienia nigdy nie zwątpiła w Boga, a nawet zdobyła się na przebaczenie oprawcom jej syna.
W książce zamieszczone są fragmenty zeznań Marianny Popiełuszko, które składała na potrzeby procesu beatyfikacyjnego księdza Jerzego i fotografie.