Moc współczucia. Wybór wykładów

Wydawnictwo: Rebis
The Power of Compassion
83-7301-109-9
buddyzm, Dalajlama
religia

Dalajlama jest niekwestionowanym przywódcą duchowym i politycznym Tybetańczyków. Uważa się go za największy autorytet buddyjski, gdyż jest on manifestacją Czenreziga, czyli Bodhisattwy współczucia. Od 1956 roku żyje na wygnaniu w Indiach, w Ddharamsali, skąd kieruje życiem rozproszonych po świecie Tybetańczyków. Jest laureatem Pokojowej Nagrody Nobla. Opowiada się za walką bez stosowania przemocy. W swej książce Dalajlama w sposób prosty i jasny opisuje, co robić, aby godnie żyć i umrzeć. Ukazuje, jak w życiu codziennym kierować się drzemiącą w nas mądrością oraz współczuciem okazywanym wszystkim żyjącym istotom.

źródło opisu: Rebis Dom Wydawniczy, 2003

Psychoactive | 2015-11-09