Romantyzm. Od poetyki do polityki. Interpretacje i materiały

Wydawnictwo: Universitas
97883-242-1365-8
Joanna

Rozprawy opublikowane w książce mają kilka podstawowych walorów. Należą do ważnych pozycji w mickiewiczowskiej i norwidowskiej literaturze przedmiotu; świetnie wprowadzają w tajniki warsztatu naukowego Zofii Trojanowiczowej jako polonistki, ukazując zarazem czytelnikom radość twórczej dociekliwości, odkrywania głębszego sensu poznawanych tekstów kultury, rozumienia ich dzięki wszechstronnej i (na ile to możliwe) bezstronnej interpretacji. Ważnym walorem dydaktycznym książki jest precyzja wywodu oraz dbałość o siłę i logikę argumentacji.

źródło opisu: www.universitas.com.pl

źródło okładki: www.universitas.com.pl