Wymyślony

6 (4 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Wymyślony
978-83-7859-011-8
Olaf Tumski

Drugie, poprawione wydanie powieści "Wymyślony". Rozalia Dereniowska nie lubiła dużych zakupów i gigantycznych centrów handlowych. Niestety była na nie skazana ponieważ od czasu, gdy handel wielkopowierzchniowy został uznany za podstawę gospodarki każdy obywatel stał się częścią wielkiego przedsiębiorstwa i zobowiązany był wykonywać swoją normę zakupów aby podtrzymywać rozwój kraju. Na...

Drugie, poprawione wydanie powieści "Wymyślony".

Rozalia Dereniowska nie lubiła dużych zakupów i gigantycznych centrów handlowych. Niestety była na nie skazana ponieważ od czasu, gdy handel wielkopowierzchniowy został uznany za podstawę gospodarki każdy obywatel stał się częścią wielkiego przedsiębiorstwa i zobowiązany był wykonywać swoją normę zakupów aby podtrzymywać rozwój kraju. Na wykonywaniem tego obowiązku czuwał Departament Konsumpcji Masowej, najsilniejsza instytucja, a właściwie państwo w państwie.
Kiedy więc pewnego poranka do drzwi Rozalii zapukał antypatyczny funkcjonariusz DKM wiedziała, że czeka ją koszmarny dzień. Miała olbrzymie zaległości w zakupach wielkopowierzchniowych, więc musiała zostać doprowadzona do największego centrum handlowego w mieście i zmuszona pod nadzorem urzędnika z DKM do kupna rozmaitych towarów za zawrotną dla niej sumę. W super centrum handlowym pojawił się jednak mężczyzna, który wybawił ją z opresji. Problem w tym, że tylko ona go widziała. Nieco później odwiedził ją i powiedział, że jest wytworem jej umysłu. Został przez nią wymyślony w odruchu obronnym przeciwko rzeczywistości opanowanej przez DKM.
Rozalia długo nie mogła poradzić sobie z taką nowiną, ciągle niedowierzając temu co widzi i słyszy. Na dodatek musiała stawić czoła wszechpotężnemu Departamentowi i jego ludziom. Żądnym władzy i bezwzględnym. Na swojej drodze spotkała również tajemniczego profesora Montebianco, który podobno zajmował się takimi przypadkami jak ona i postać, którą wygenerowana przez nią postać. Sam Wymyślony uczył się otaczającego go świata, budował swoją osobowość i zorientował się, że są też inni tacy jak on.

źródło opisu: http://www.e-bookowo.pl/proza/wymyslony.html

źródło okładki: http://www.e-bookowo.pl/proza/wymyslony.html

Karolcia288 | 2018-12-21

Niestety - nie jestem specjalną purystką językową, ale ilość błędów, literówek - brak jakiejkolwiek korekty - szkoda, bo początek zapowiadał się obiecująco - koniec już mniej. Słabo.

qcdorota | 2016-05-25
Na półkach: Przeczytane, Legimi
Przeczytana: 04 maja 2016

Po pierwsze w publikacji jest dużo błędów. W każdej są, ale w tej występują w takich ilościach, że zaczyna to przeszkadzać. Literówki, błędy gramatyczne, itd.
Jeśli zaś chodzi o samo opowiadanie, to pierwsza połowa była zdecydowanie lepsza od drugiej. Trupy w nadmiernej ilości - według mnie - często świadczą o tym, że autor nie wie co dalej począć z tak pięknie zapowiadającą się historią.