Tajemnice nagrody Nobla

Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza
83-03-01864-7
Nobel, nagroda, tajemnice,
Ag2S

Przyjechałem do Sztokholmu jako stały korespondent „Trybuny Ludu" pod koniec listopada 1977 roku, a więc na kilkanaście dni przed rozdaniem Nagród Nobla. Było to mo­je pierwsze zetknięcie z tą nagrodą, z całym jej ceremoniałem i blaskiem, który odzwierciedlał się we frakach uczestników bankietu i w obecności pary królewskiej, a zwłaszcza Sylwii, uważanej powszechnie za „najpiękniejszą królową drugiej połowy XX wieku". Już wówczas świtała mi myśl, żeby zaj­rzeć za kulisy tej nagrody, zwłaszcza że jej związki z Polską są znaczne. Tak oto powstała niniejsza książka.

źródło opisu: ze wstępu

źródło okładki: zdjęcie autorskie