Wybaczcie mi

Wydawnictwo: G+J
matka, dziecko, macierzyństwo
literatura faktu

Szczupła, drobna, niepozorna, a jednak to właśnie na niej od wielu miesięcy skupia się zainteresowanie tysięcy osób. Katarzyna Waśniewska, której zapłakaną twarz pokazywały media. Bezradna matka prosząca o pomoc, kiedy jakiś szaleniec porwał jej córkę. Gdy okazało się, że wielu pragnęło ją ukamienować. W tej książce nikt nie feruje wyroków ani nie stara się niczego wyjaśniać. To raczej próba spojrzenia w duszę tej kobiety.

źródło opisu: Wydawnictwo G+J Gruner+Jahr, 2012

źródło okładki: G+J Gruner+Jahr

wernerka_91 | 2015-12-12

Przez większość książki autorka starała się przedstawić Katarzynę Waśniewską jako osobę osamotnioną, cierpiącą, bardzo wierzącą a także strasznie skrzywdzoną przez los (ojciec alkoholik) po to, aby wzbudzić w czytelniku litość do jej osoby. Jednak z rozmów przeprowadzonych przez Izę Bartosz z osobami, które osobiście znały Katarzynę (znajomi, teściowa) wyłania się obraz bezwzględnej, kłamliwej, narcystycznej manipulatorki, która bez najmniejszych skrupułów wciągnęła w swoją chorą grę całą Polskę.

Również sama miłość Katarzyny i Bartka przedstawiona w książce jest według mnie zbyt podkoloryzowana.

Czytelnik ma również możliwość przekonania się, że pseudo detektyw Krzysztof Rutkowski, to tak naprawdę osoba, która za wszelką cenę dąży do rozgłosu medialnego. Jest pewnego rodzaju showmanem, który bywa w centrum uwagi kosztem innych.

Kamila | 2017-04-24

"matka Madzi" pokazuje swoje oblicze zimnej, zarozumiałej kobiety. Utwierdziła mnie w przekonaniu że zasługuje na lincz.

WelcomeHereInMyWorld | 2017-05-26
Przeczytana: 29 czerwca 2017