Battle Royale 4

Tłumaczenie: Magdalena Malinowska
Cykl: Battle Royale (tom 4)
Wydawnictwo: Waneko
Battle Royale
komiksy
Honoo69

Dla Niidy gra, w której biorą udział, to jedynie kolejna sportowa rozgrywka. Bez skrupułów rani Chigusę bełtem z kuszy. Dziewczyna jednak walczy o życie ze wszystkich sił.
Pozostaje dwudziestu pięciu uczniów.
Kto będzie następną ofiarą?

źródło opisu: Waneko, 2012

źródło okładki: http://waneko.pl

„Witam moje kochane dziubaski w to słoneczne południe. Na pewno umieracie z ciekawości… ‘umieracie’, cha, cha, cha… to mi się udało! Khm, więc na pewno jesteście ciekawi, kto wypadł z gry…”

Na wyspie pozostaje 25 uczniów walczących o przetrwanie.

Na początku autorzy serwują nam kontynuację starcia Nidy z Takako. Trochę przeciągniętą… ale na pewno trzymającą w napięciu do samego końca.

Dostajemy też więcej Nanahary, Kawady, Noriko oraz moich jak na razie ulubionych bohaterów – Mimury i Hirokiego. Shuuya ciągle jest pełen idealistycznych zapędów i wiary w ludzi, co jest piękne, pokazuje, że nie każdego Program jest w stanie zmienić w zwierzę, ale sam bohater i jego wybuchy zaczynają być trochę irytujące.

Mimura natomiast walczy dalej z systemem, próbując znaleźć sposób na przechytrzenie Programu. Czy mu się powiedzie?

Podobały mi się wszystkie retrospekcje wplecione w akcję, pozwalają bliżej poznać bohaterów, zrozumieć w pewnym stopniu ich charaktery.

Trzy trupy w tej...

fałszywy | 2015-03-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 18 marca 2015

Kolejne ofiary podkreślają, że nie warto się oszukiwać - nikt nie jest bezpieczny. Rozdziały naszpikowane są retrospekcjami z często dramatycznej przeszłości. Twórcy odkrywają przed czytelnikiem kolejne karty tylko po to, by jeszcze mocniej nim wstrząsnąć i za chwilę zrobić coś jeszcze gorszego.
Na minus główny bohater, który zdaje się hodować żeńskie organy rozrodcze po spodniami. Tu pohisteryzuje, tam popłacze, tu sobie pokrzyczy. Dobrze, że ma kumpla, który ratuje większość scen z jego udziałem.