Socjologia i przestrzeń miejska

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
Werka

Systematyczny wykład na temat socjologii miasta i społecznych aspektów przestrzeni. Wyczerpująco omawia główne procesy zachodzące w miastach w XX wieku: urbanizację, suburbanizację i dezurbanizację.

źródło opisu: Wydawnictwo Naukowe PWN, 2010

źródło okładki: ksiegarnia.pwn.pl

AdamS | 2012-11-17

Andrzej Majer - profesor socjologii, wykładowca Uniwersytetu Łódzkiego - w formie wyczerpującego wykładu przedstawia dorobek socjologii miasta, od jej początków aż do najnowszych teorii. Autor w możliwie szczegółowy, a jednocześnie nienużący sposób omawia poglądy przedstawicieli kolejnych szkół dyscypliny oraz ich naukowy dorobek. Wykład teoretyczny połączony jest z opisem procesów zachodzących we współczesnych miastach, co pozwala na spojrzeć na obszar zainteresowania socjologii miasta od strony "praktycznej". "Socjologia i przestrzeń miejska" z powodzeniem pełni rolę wprowadzenia do socjologii miasta, zbierając w jednym miejscu wiedzę na temat najważniejszych koncepcji oraz badań przeprowadzonych przez przedstawicieli dyscypliny. Dyscypliny, która - jak się wydaje - wciąż czeka na popularyzację wśród polskich adeptów socjologii. Książka Andrzeja Majera może stać się dla nich doskonałym przewodnikiem po tym obszarze wiedzy.

Kasia | 2014-12-31

Solidne opracowanie na temat zjawisk i procesów jakie mają miejsce w mieście z uwzględnieniem nowszych teorii na temat przestrzeni.

joh_anne | 2013-04-16
Olija | 2013-03-20