Autobiografia. Piosenki, które śpiewała mi matka

Wydawnictwo: Amber
tłumaczenie
Ewa Pankiewicz
Brando songs my mother taught me
837082885X
marlon brando, autobiografia, kino
kasiaman55

Niezwykła autobiograficzna powieść jednego z największych aktorów światowego kina. Bez żadnych niedomówień, często z zaskakująco szczerym autokrytycyzmem, Marlon Brando barwnie opisuje swoje nierzadko awanturnicze życie. Nie brakowało w nim także bolesnych doświadczeń, które uczyniły zeń wrażliwego człowieka i artystę, znanego nie tylko z niezapomnianych ekranowych wcieleń, ale także z konsekwentnej działalności społecznej w obronie praw człowieka i mniejszości rasowych. Wzloty i upadki, miłość i nienawiść, szczęście i tragedia, opisane przez najsłynniejszego ekscentryka XX wieku o duszy marzyciela to pasjonujący autoportret człowieka, który hollywoodzki blichtr porzucił w końcu dla życia na polinezyjskiej wyspie.

źródło opisu: tył okładki

• Lady M.
  • Linia serc
  • Chcę Cię usłyszeć
  • Krocząc w ciemności
  • Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
  • W drodze nad Morze Żółte

7,89 (9 ocen i opinii)
Krocząc w ciemności
Leonie Swann

0 (0 ocen i opinii)
Porąb i spal. Wszystko co mężczyzna powinien wiedzieć o drewnie
Lars Mytting

Nicholas Searle

Podróż różowych delfinów. Wyprawa do Amazonii
Sy Montgomery

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
yootsuu | 2014-08-24
Przeczytana: 08 maja 2014

ciekawa i treściwa autobiografia, bardzo szanuję Marlona Brando za to, że pominął w niej wątki bardziej osobiste, nie pisał o żonach i partnerkach, nie poruszał tematu dzieci. nie szukałam skandali ani plotek, chciałam poznać autora, dowiedzieć się, jak wybierał role, jak przygotowywał się do grania różnych postaci, jakie kontakty miał z reżyserami, aktorami, producentami. moja ciekawość została zaspokojona.

autobiografia nie jest obiektywną formą, można więc przypuszczać, że sporo rzeczy Brando przemilczał lub z wielu grzeszków się usprawiedliwiał, ale uważam, że wyszło przekonująco. po przeczytaniu książki 'Piękna bestia' - bardzo stronniczej biografii, według której Brando to diabeł wcielony, oraz 'Piosenek, które śpiewała mi matka' i poznaniu kilku filmowych wcieleń aktora można wyrobić sobie o nim jakąś opinię, która nie będzie przesadą w żadną stronę.

polecam wszystkim, których intryguje ta legenda kina, jeden z najlepszych i najbardziej kontrowersyjnych aktorów w historii....

Kamila_Sandra | 2011-07-04
Przeczytana: 23 czerwca 2011

dla wszystkich, którzy są ciekawi czasów, kiedy aktorzy byli naprawdę dobrzy i kiedy słowo "gwiazda" coś znaczyło. Brando zaliczam do tych "wielkich", ktorzy swoją legenda przeżyją wszystkich celebrytów, aktoreczki i aktórów, i inne tzw "gwiazdy", a w dzisiejszych czasach możesz być "gwizadą" tylko dzięki temu, że ściągniesz majtki i pokażesz to w telewizji. Monroe, Dean, Brando, Hepburn, Leigh, Gable, Laurence, Bogart, Montand... to kilka nazwisk tych prawdziwych gwiazd, jakie świat kiedykolwiek ujrzał.
Brando w swojej autobiografii pokazał ten świat od zewnątrz. okazał się osobą niezwykle skromną, nigdy nie uderzyła mu do głowy tzw "sodówa". szczere i mądre słowa, człowieka, który w głębi duszy pozostał chłopcem z trudnym dzieciństwem.
polecam każdemu. po obejrzeniu jego filmów i przeczytaniu tej książki ukazuje się obraz bardzo fajnego, piekielnie utalentowanego faceta, który dostał od życia wszystko, nie prosząc o nic.

julia77 | 2012-09-24
Przeczytana: sierpień 2012

Książka ta ukazuje nam nie tylko oblicze tego rewelacyjnego aktora i sposób w jaki pracował przygotowując się do ról, ale także widzimy człowieka niezwykle wrażliwego na los drugiej osoby, jego miłość do zwierząt, przyrody, niezwykłe poczucie humoru oraz wiele, wiele romansów...

exene | 2015-09-16

Świetna książka o niesamowitej osobie! Czyta się wspaniale!

Karolina | 2012-03-29
Przeczytana: 2011 rok