O zmierzchu

Tłumaczenie: Violetta Dobosz
Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
Nightfall
Gośka

"Dokumenty mówią, że ten człowiek dokonał napadu na bank. Jest mordercą. Mają świadków, mają odciski palców. A ja mam tylko opory wewnętrzne... Wykonałem najlepszy jak dotąd kawał roboty, śledząc faceta. Wiem wszystko, wszystko poza tym, co muszę wiedzieć... Będzie moją winą, jeśli Vanning trafi na krzesło. Żadnej kryminalnej przeszłości, nic. Po co taki ktoś miałby napadać na bank? Po co miałby popełniać morderstwo?"
Do dylematy śledczego Frasera z nowojorskiej policji, który obserwuje każdy krok Jamesa Vanninga, by dotrzeć do zaginionej torby z pieniędzmi. Nie jedyny. Bo szukają jej też ci, którzy obrabowali bank, a potem dali się komuś oszukać. Są pewni, że Vanningowi...

źródło opisu: Wydawnictwo C&T, 2012

źródło okładki: http://literacki24.pl

amatkosia | 2017-02-06
Przeczytana: listopad 2016

Kryminał dobrze napisany, wartka akcja , szybko się czytało chodź faktycznie nie jest to opowieść która zapada na długo w pamięć.

malga927 | 2014-12-24
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 23 grudnia 2014

Książka w sam raz do przeczytania w jeden wieczór . Dosyć ciekawa ale bez jakiś specjalnych rewelacji . Czyta się miło , ale jest napisana bardzo prosto i w sumie dzięki temu nie trzeba zastanawiać się kto z kim i dlaczego . Jedynie co na spory minus to że autor mógł więcej czasu poświecić na rozwinięcie zakończenia .

DwaSerca | 2014-08-18
Na półkach: Przeczytane, David Goodis

Całkiem fajna, ale jednak czegoś brakuje.

Ella | 2013-11-03

Książka krótka w dodatku kryminał więc wydawałoby się do przeczytania w jeden wieczór. A jednak nie. Nie ma akcji, nie ma emocji jakie powinny być w dobrym kryminale. Począwszy od pomysłu, przez sposób opowiadania po zakończenie cała historia po prostu bardzo słaba i nudna. Nie polecam.

ZARAZA | 2013-03-03
Przeczytana: październik 2012

Krótki kryminał ale ciekawy i wciągający. Czytała lekko, z przyjemnością i lekkim napięciem :)