Czyje to ciało?

Tłumaczenie: Aleksandra Wolnicka
Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
Whose Body?
Gośka

Wieści o znalezionych w łazience szanowanego architekta, pana Thippsa, zwłokach nieznanego osobnika dotarły do lorda Petera Wimseya bardzo szybko. I oznaczały jedno: nową sprawę do rozwikłania dla rasowego detektywa-amatora. A za takowego uważał się przecież po pamiętnym odnalezieniu szmaragdów lady Attenbruy. Do tego jeszcze okazuje się, że śledztwo w sprawie nagiego nieboszczyka w wannie -...

Do tego jeszcze okazuje się, że śledztwo w sprawie nagiego nieboszczyka w wannie - któremu pozostawiono tylko złote binokle na nosie - prowadzi ten nieudaczny inspektor Sugg. A oskarżając samego architekta oraz jego służącą, pannę Gladys, o dokonanie tej zbrodni, zmusza on wręcz lorda Petera, by ten odkrył prawdę w imię sprawiedliwości i honoru Scotland Yardu...

źródło opisu: Wydawnictwo C&T,2012

źródło okładki: http://literacki24.pl

asia_33 | 2014-11-11
Przeczytana: 11 listopada 2014

Anglia to kolebka powieści kryminalnych,pisanych przez kobiety."Czyje to ciało" jest powieścią kryminalną autorstwa największej konkurentki Agaty Christie Dorothy Sayers.Było to moje pierwsze i mam nadzieję nie ostatnie spotkanie z wykreowanym przez autorkę detektywem-amatorem lordem Peterem.Akcja powieści dzieje się w dwudziestoleciu międzywojennym,oczywiście w Londynie.W łazience pewnego architekta zostają znalezione zwłoki,jednak nikt nie wiem kim był nieboszczyk.Powieść ma w sobie to coś co lubię w angielskich kryminałach czyli niepowtarzalną atmosferę,arystokratyczne niuanse i specyficzny angielski humor.Polecam!

keithwt | 2015-11-23
Na półkach: Przeczytane, 2015, Z biblioteki
Przeczytana: 29 października 2015

A mi się podobało. Było bardzo przyjemne i sympatyczne, zwłaszcza sam lord Peter i jego przyjaciel, Parker. Chociaż powieść bardziej dla wytrwalszych, bo rzeczywiście przez swój język może zostać odbierana jako paskudnie nudna.

Mariczka1308 | 2017-05-07
Przeczytana: 2016 rok

Bardzo dobry kryminał. Ciekawa fabuła i niezwykła zagadka :)

Wera2604 | 2015-09-07
Przeczytana: 25 sierpnia 2015

To dopiero nudna książka. Na samym początku dowiadujemy się o martwym ciele, które znajduje się w wannie archiotekta. Co ciekawe nie jest to wanna, ani mieszkanie umrzyka. Połowa książki to domniemania i dochodzenia, które są strasznie nudne. Akcja dzieje się w Anglii, odnoszą się tytułami lordzie. Zupełnie nie moja tematyka.

Renata | 2017-08-18
Przeczytana: 17 sierpnia 2017