Zgłosuj na książki roku 2017
97883-242-1377-1
brzuchowówstwo, kultura, historia
historia
katmi

Mój głos przychodzi i odchodzi. Z Waszego punktu widzenia pochodzi ode mnie. Przychodzi do Was ode mnie; z mojego - wydobywa się ze mnie. Pomiędzy tym przychodzeniem i odchodzeniem w danym kierunku zawierają się wszystkie problemy, jak również wszelkie zdumiewające kwestie związane z głosem, oddzielonym od ciała. Mój głos wydobywa się ze mnie po pierwsze w sensie fizycznym. Jest wytwarzany przez mój aparat mowy - oddech, krtań, zęby, język, podniebienie i wargi. To właśnie ten głos słyszę rozbrzmiewający w mojej głowie, wzmocniony i zmodyfikowany przez kości czaszki, równocześnie widzę i słyszę jego efekty w otaczającym świecie.

źródło opisu: Wydawnictwo Universitas, 2009.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Maciej | 2012-10-19