Małżeństwo: krucha więź. W poszukiwaniu partnerstwa i trwałości

Wydawnictwo: Znak
poradniki

Małżeństwo nie jest - jak się wydaje - związkiem dwóch osób. Być może na początku wierzymy, że jesteśmy tylko we dwoje, ale wkrótce pojawia się wielu konkurentów domagających się naszej lojalności. Rodzice, siostry, bracia, teściowie... Po czyjej stronie mamy stanąć? W dzisiejszych czasach małżeństwo stało się chyba najpopularniejszą formą psychoterapii - stosowaną doraźnie i często bez...

W dzisiejszych czasach małżeństwo stało się chyba najpopularniejszą formą psychoterapii - stosowaną doraźnie i często bez głębszego zastanowienia. Łudzimy się, że odmieni ono nasze życie i sprawi, że poczujemy się lepiej. Współmałżonek ma zaspokoić samotność, dać nam siłę, gdy czujemy się słabi, i pocieszyć, gdy dopada nas smutek. Wierzymy, że „tak” wypowiedziane na ślubnym kobiercu magicznie przekształci rzeczywistość. Wystarczy posłuchać słów popularnych piosenek albo obejrzeć kilka romantycznych komedii, by uświadomić sobie, jak powszechne są te oczekiwania.

Bycie z kimś „dopóki nas śmierć nie rozłączy” jest jednak wielkim wyzwaniem i niezwykle trudnym przedsięwzięciem. Co zrobić, aby małżeństwo było trwałe? Jak sprawić, by związek był naprawdę partnerski?

Napier, na przykładzie swoich pacjentów oraz własnym, wnikliwie analizuje poszczególne etapy związku, pokazuje problemy, jakie mogą się pojawiać i podpowiada, jak sobie z nimi poradzić.

niuanda85 | 2016-09-12
klaudulab | 2016-04-24