Tarot i astrologia w praktyce

Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
3 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-7377-411-7
Lilith

Tarot i astrologia – dwie potężne dziedziny zaliczane do najstarszych sztuk wróżebnych, od wieków otoczone aurą tajemniczości. Jedna – to intuicja i spontaniczność, druga – logika i matematyczna precyzja. Ta pozorna różnica, w przypadku ich połączenia, stanowi jednak o sile, bogactwie i głębi trafnych interpretacji dowolnych wydarzeń z przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Świadomość wzajemnego przenikania obu tych dziedzin pozwala na odnalezienie wielu cech wspólnych: na przykład tarotowe buławy to astrologiczny żywioł ognia, kielichy – wody, miecze – powietrza a pentakle – ziemi.
Poprzez kwadrant żywiołów, zarówno Tarot, jak i Astrologia opisują wpływy działające we wszechświecie i określają ludzkie usposobienia. Dwa różne sposoby poznawania i rozumienia świata – połączone stanowią niezawodne vademecum, z którym możesz przewidywać przyszłość.

Wykorzystanie doświadczenia Autorki, która na co dzień pracuje z obiema tymi dziedzinami, daje gwarancję naprawdę rzetelnego opracowania i pozwoli na osiągnięcie harmonii w życiu osobistym i zawodowym Twoim oraz Twoich najbliższych.

źródło opisu: http://www.studioastro.pl/

Lilith | 2012-09-07
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 07 września 2012

Książka przede wszystkim mało praktyczna. Dla kogoś, kto nie jest zaznajomiony przynajmniej z podstawami astrologii, rozdziały jej poświęcone nie wniosą zupełnie nic. Po krótkim wstępie pojawia się opis rozkładu Tarota - Koło Astrologiczne. Cała reszta książki to jedynie opisy znaczeń poszczególnych kart w zależności od miejsca pojawienia się w rozkładzie.
Dużo lektury tylko po to, żeby nauczyć się jednego sposobu stawiania kart. W dodatku metodą 'pamięciówki' zamiast intuicji.
Na przyswojenie takiej ilości informacji potrzeba by wielokrotnego ślęczenia nad książką - jak dla mnie, strata czasu.