Łowcy aniołów

Cykl: Strażnicy Nirgali (tom 2)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Barbara

Drugi tom ekscytującej sagi o losach Bree Whelan, dziewczyny z rodu aniołów. Nirgala wciąż jeszcze świętuje zwycięstwo nad zakonem Hauruki, gdy ochronne formuły archanioła Suriela zaczynają słabnąć. Miastu grozi niebezpieczeństwo: lud Gornów gotowy jest do wypowiedzenia wojny, mnisi znów zbierają siły do walki, a Bree i mała Alix za sprawą farina trafiają w ręce łowców aniołów. Nad Nirgalą...

Drugi tom ekscytującej sagi o losach Bree Whelan, dziewczyny z rodu aniołów.

Nirgala wciąż jeszcze świętuje zwycięstwo nad zakonem Hauruki, gdy ochronne formuły archanioła Suriela zaczynają słabnąć. Miastu grozi niebezpieczeństwo: lud Gornów gotowy jest do wypowiedzenia wojny, mnisi znów zbierają siły do walki, a Bree i mała Alix za sprawą farina trafiają w ręce łowców aniołów. Nad Nirgalą zbierają się czarne chmury, tym bardziej że pojawia się w niej piękny i niebezpieczny szpieg ojca Symeona. Czyje zaufanie zdobędzie?

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 2012

źródło okładki: http://nk.com.pl/straznicy-nirgali-2-lowcy-aniolow/1602/ksiazka.html

Cezar Kolcz | 2019-09-25
Przeczytana: 25 września 2019

Tak jak poprzedni tom - strasznie dziecięce. Bohaterowie naiwni i za dużo wybaczają. Nazwanie rozdziału wynikiem bitwy jest swego rodzaju aż za dużym spoilerem. Z postaciami dalej człowiek się nie mógł zżyć. Jednak historia przedstawiona w książce jest czymś nowym i ciekawym. Chyba właśnie dlatego sięgnę po kolejny tom.

Alathariel | 2019-07-27
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 04 sierpnia 2019

Łowcy aniołów są to zmiennokształtni, którzy mordują albo sprzedają schwytanych aniołów. Jakim cudem w ich ręce trafiła Bree i Alix? Jak to możliwe, że po klęsce Hauruki odzyskują siłę? Do kogo wysłał ojciec Symeon swojego szpiega? Dlaczego formuły Suriera ochraniające miasto zaczynają słabnąć? Kto teraz będzie strzegł Nirgali? I dlaczego odwieczni sprzymierzeńcy - Gornowie - chcą jej wypowiedzieć wojnę? Na te wszystkie pytania będą musieli odpowiedzieć Strażnicy Nirgali.

Jak dla mnie kolejna część, lepsza od poprzedniej. Jednak kto nie znosi bezpośredniego, skierowanego do młodzieży języka i najprostszych rozwiązań, może nie podołać. Uczciwie przestrzegam ;)

zochan_15 | 2017-07-03
Przeczytana: czerwiec 2017

Nie lubię recenzować książek, dlatego za wile o niej nie powiem. Druga część trylogii jest zdecydowanie to najsłabszą, ale czy przez to jest zła? Ależ skąd! Jeśli ktoś pokochał pierwszy tom, ten również mu się spodoba. W tej części Bree jak zwykle znajdzie się w niezłych opałach tym razem z Alix przy boku. Eryk pozna tajemniczą, piękną gołębice, która jest siostrzenicą jego największego wroga ( o zgrozo !); a reszta będzie bronić Nirgalii przed mnichami Hauruki. Co więcej mogę powiedzieć ? Czytajcie i w dalszym ciągu kochajcie !

Bogdan Brykman | 2016-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2016

Aniołowie zaczynają być łapani lecz dopóki ostatni jest na wolności zawsze jest nadzieja.

magia78 | 2016-11-25
Na półkach: Przeczytane, 2016, Audiobooki
Przeczytana: 02 grudnia 2016

269/2016 (A)

Gaja | 2015-09-02
Na półkach: Przeczytane, UJDZIE, Papierowa

Nareszcie skończyłam ten tom i osobiście jestem trochę zawiedziona. Wielokrotnie powracałam do tej książki, a w między czasie zdążyłam przeczytać parę innych książek. Więc w końcu postawiłam sobie za cel ukończenie jej.

Powiedziałabym, że książka nieformalnie składała się z trzech części.
1. Część

- przez kradzież serca Suriela dochodzi do waśni między aniołami, a Gornami. Niestety jedyną rzeczą jaką wiemy jest to, że są oni bardzo źli. W między czasie bodajże oddają to serce i finto. Wątek zostaje skończony nic nowego nie się nie wydarzy,

- Bree przez głupią siostrę swojego chłopaka przez przypadek wraz z nią dostaje się w łapy łowców aniołów. Zostają sprzedane w niewole jakiemuś dziadkowi, który karze im kraść. Trzy osoby nie są wstanie poradzić sobie z dziadkiem. No dobrze. Po tym jak zostają uwolnione, kolejny wątek zostaje zamkniety tak szybko jak został podjęty.

2. Część

- gdy Bree wróciła od dzidka, któremu została sprzedana, Erik nie wytrzymuje ciśnienia i zostaje...

Niusai | 2015-05-27
Przeczytana: 27 maja 2015

Po przeczytaniu pierwszej części, która mnie zdecydowanie nie zachwyciła, postanowiłam poczekać z czytaniem kolejnej części lub nawet zaniechać śledzenia dalszych losów bohaterów. Miałam jednak "Łowców Aniołów" pod ręką i z czystego lenistwa postanowiłam nie szukać innej pozycji. Bardzo się cieszę, że tak się stało bo II część jest dużo ciekawsza, bardziej zaskakująca i sprawia, że czekasz z niecierpliwością na dalszy ciąg. W tej części Bree schodzi trochę na drugi plan i przoduje historia Eryka. Polecam serdecznie :)

Joanna | 2015-05-22
Przeczytana: 22 maja 2015

Wciągająca akcja tak jak w pierwszym tomie. Myślałam, że drugi tom będzie tak samo naiwny jak pierwszy - jeśli chodzi o wyplątywanie się głównych bohaterów z opresji. Na szczęście się myliłam i nie mogę się doczekać przeczytania kolejnego tomu. Mam wszystkie trzy ;)

Oxuria | 2015-05-16
Przeczytana: 21 marca 2015

Znacie to uczucie, kiedy wszystko wydaje się Wam już być na swoim miejscu, że wszystkie Wasze zmartwienia po prostu zniknęły po długiej i ciężkiej walce? Jeśli tak, przejdźmy dalej. Wyobraź sobie Drogi Czytelniku, iż nagle to złudzenie spokoju i szczęścia znika. Niebezpieczeństwo powraca ze zdwojoną siłą. Dodatkowo na jaw wychodzą długo skrywane sekrety, a groźny zakon Hauruki swoimi poczynaniami potwierdza, że nie można go ignorować i stanowi poważne zagrożenie dla aniołów i Nirgali. Jedno jest pewne: starcie jest nieuniknione.

"Strażnicy Nirgali. Łowcy aniołów" autorstwa Agnieszki Wojdowicz to kontynuacja Serca Suriela, które było miłą lekturą. Autorka po raz drugi przenosi nas do świata pełnego aniołów, mnichów i innych stworzeń. Tym razem jednak akcja nie skupia się na angarosie Mikailu i semani Bree, tylko na Eryku Falco, który jest zmiennokształtnym. Ta zmiana bardzo mi się spodobała, ponieważ już w pierwszej części polubiłam tego bohatera, chociaż czasami było mi go...

Julia Kowzan | 2015-01-29

extraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa