The Warlock
Barbara

BLIŹNIĘTA Z PRZEPOWIEDNI SIĘ ROZDZIELIŁY – TO POCZĄTEK KOŃCA ALCATRAZ: Machiavelli i Billy Kid przygotowują się do wypuszczenia na San Francisco uśpionych potworów, aby zakończyć władanie rasy ludzkiej na Ziemi. DANU TALIS: Kraina Cieni, do której trafiły Scatty i Joanna d’Arc, jest znacznie bardziej niebezpieczna, niż można by przypuszczać. Saint­Germain, Palomides i Szekspir także zostali...

BLIŹNIĘTA Z PRZEPOWIEDNI SIĘ ROZDZIELIŁY – TO POCZĄTEK KOŃCA

ALCATRAZ:

DANU TALIS:
Kraina Cieni, do której trafiły Scatty i Joanna d’Arc, jest znacznie bardziej niebezpieczna, niż można by przypuszczać. Saint­Germain, Palomides i Szekspir także zostali wezwani, by doprowadzić do zagłady tej legendarnej wyspy. Bo Danu Talis musi zatonąć, by powstał nowy świat ludzi.

SAN FRANCISCO:
Josh Newman dokonał wyboru. Nie pozostał u boku siostry i Alchemika, lecz zjednoczył siły z doktorem Dee i tajemniczą Virginią Dare. Jeśli Sophie nie zdoła go odnaleźć, nim zacznie się ostateczna bitwa, nieuchronnie nastąpi zagłada.

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 2012

źródło okładki: http://nk.com.pl/wiarolomca/1605/ksiazka.html

Pablo | 2017-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2017

Jak cała seria - książka jest genialna. Zakonczenie jest bardzo zaskakujace - tego sie nie spodziewałem.

Aisling | 2015-08-03
Przeczytana: 03 sierpnia 2015

Josh ostatecznie stanął po stronie doktora Dee, ale czy można powiedzieć, że był za dobrem, a potem wybrał zło? Tsagaglalal (wcześniej znana jako 'ciocia Agnes')powiedziała, iż jest dumna z obu bliźniaków, a chłopak wybrał "trudniejszą drogę". Zmiana w postrzeganiu nie dotyczy jedynie chłopca, ale również Machiavellego, który tak sobie myśląc nad wszystkim nie jest pewny, czy stoi u boku tego 'właściwego'. Podobnie Billy Kid.
Również w tej części humor ma podobny pozioma a także jest taki nienachalny. Najbardziej mnie bawiły kwestie relacji Billy-Niccolo oraz John-Virginia. Wszyscy bohaterowie mają wyraziste i nieraz trudne charaktery, więc nie dziwne, iż dochodzi do sprzeczek, a one zostały odpowiednio 'wyważone'. Podobnie jak dramatyzm, który co ogromnie mi się podobało, nie przerodził się w patos.
Najbardziej zaciekawiło mnie pojmowanie przez Tsagaglalal słowa 'magia'. Skrótowo: uważała ona, że magia nie istnieje, a tu chodzi o wyobraźnię.
Po raz kolejny nie zawiódł mnie...

Kamil | 2015-01-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 03 stycznia 2015

Cieszę się, że jest to już przed ostatni tom. Autor znowu tak namieszał, że nie dziwię się, że nawet główni bohaterowie sami prawie nic nie wiedzą.

Wyjaśnia trochę nt. pobocznych bohaterów. No i oczywiście wszystko zbiega ku wielkiemu finałowi.

isobel | 2014-06-29
Przeczytana: 26 czerwca 2014

Niestety, ale "Wiarołomca" - piąta, przedostatnia księga serii Sekretów Nieśmiertelnego Nicholasa Flamela, tak długo przeze mnie wyczekiwana - okazuje się być najsłabszą z serii. Nie wciągnęła mnie od pierwszych stron, jak to miałam przy poprzednich księgach. Najbardziej interesowały mnie rozdziały z Scatach, Saint Germain'em, Joanną D'Arc i resztą,a także te z Odynem, Marsem i Hel, najmniej zaś te toczące się na wyspie Alcatraz, z tego względu że dotyczyły tego skończonego idioty Josha. Nie znoszę zdrajców, a na dodatek facet jest cholernie naiwny i durny. Żeby się nie obudził z ręką w nocniku, palant. Ale najbardziej dobiło mnie zakończenie. Niemniej nadal podziwiam kunszt pisarski oraz niesamowitą wiedzę w dziedzinie mitologii i folkloru Michael'a Scott'a. Mam jedynie nadzieję, że księga szósta i ostatnia pt. "Wiedźma" nie zawiedzie mnie tak jak "Wiarołomca" i okaże się idealnym zwieńczeniem serii o najsłynniejszym alchemiku świata, Nicholasie...

| 2013-04-30
Na półkach: Chcę przeczytać, Posiadam

nie przebrnęłam przez połowę, póki co. Dla mnie - odcinanie kuponów od dochodowej serii, ale może kiedyś wrócę.

dididaga | 2013-02-21

Książka jak zwykle genialna.
Podejrzewam, że kolejna część może być jeszcze lepsza :D

Tristezza | 2012-11-01
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

„To początek końca”

Sophie czuje się opuszczona i samotna. Jej brat patrzył na nią z nienawiścią w oczach, mimo że przez całe życie był jej najbliższy, tylko Joshowi potrafiła w pełni zaufać. Jednak on wybrał stronę doktora Johna Dee i wraz z nim oraz tajemniczą Virginią zjednoczyli siły. Sophie ma nadzieję go odnaleźć i wszystko wyjaśnić, nie chce go tracić. Lecz to oczywiście nie jedyny problem. Flamelowie umierają, pozostał im już tylko jeden dzień życia, mimo że wcześniej udało im się przetrwać przez ponad 600 lat. Na dodatek nikt nie wie gdzie podziali się Scatty, Joanna d'Arc, Saint Germain, Palomides i Szekspir, a trafili oni do strasznej krainy cieni, Danu Talis – zostali wezwani, by doprowadzić do upadku tej legendarnej wyspy. Na dodatek Billy Kid i Machiavelli przygotowują się do wypuszczenia setek potworów z murów Alcatraz, by zaczęły rozsiewać chaos na ulicach San Francisco. Zagłada ludzkości zbliża się wielkimi krokami, bliźnięta z przepowiedni rozdzieliły się, to...

Buster | 2012-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2012

Przedostatnia książka z serii o Nicolasie Flamelu jest pełna akcji, potworów i nieśmiertelnych ze wszystkich mitologii tego świata i całej masy cliffhangerów, które mogą zaskakiwać w mniejszym lub większym stopniu. Wadą książki jest bardzo przekombinowana fabuła, zawiłość, a także przesyt mnogością stworów, które pojawiają się w trakcie lektury, natomiast zaleta jest taka sama jak w poprzednich częściach - czyta się szybko i przyjemnie, a niektórzy bohaterowie potrafią zaskoczyć swoją postawą. Teraz tylko trzeba czekać na ostatnią księgę serii.

wiosenna_zocha | 2012-06-22
Na półkach: Przeczytane, Mam

Wylacznie WOW z wypiekami na twarzy!!!!!