Piekło na froncie wschodnim

Wydawnictwo: Amber
7 (7 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
SS : hell on the Eastern Front
Anchesanamon

Ilustrowana kilkuset unikatowymi zdjęciami, pełna nieznanych szczegółów książka ukazuje Waffen-SS we wszystkich aspektach: od szkolenia żołnierzy, przez organizację, broń, taktykę walki, po najważniejsze bitwy i kampanie.
Przedstawia także ideologię Waffen-SS, indoktrynację i fanatyczną wiarę w narodowy socjalizm, za którą żołnierze gwardii Hitlera walczyli i ginęli w piekle frontu wschodniego.

źródło opisu: od wydawcy

Heisenberg | 2016-04-03

Doskonała pozycja dotycząca walk jednostek Waffen-SS przeciwko Armii Czerwonej i sowieckiej partyzantce. Na jeden wieczór, i szkoda, bo jak dla mnie mogłaby być nieco obszerniejsza.