Wyznania Pana White'a

Wydawnictwo: Świat Książki
Mr White's Confession
83-7227-537-8
Buca

Porucznik policji Wesley Horner próbuje wrócić do normalnego życia po niedawnej śmierci żony, kiedy otrzymuje zadanie, które może zachwiać jego świeżo odzyskanym spokojem ducha. Na wzgórzu znaleziono ciało pięknej dziewczyny, która występowała w miejscowym lokalu, i Wesley musi poprowadzić śledztwo. Głównym podejrzanym jest Herbert White, ekscentryczny odludek i fotograf amator, który nałogowo...

Głównym podejrzanym jest Herbert White, ekscentryczny odludek i fotograf amator, który nałogowo pisuje entuzjastyczne listy do gwiazdek Hollywood. Kiedy jednak okazuje się niewinny, a inne poszlaki błędne, Wesley uświadamia sobie, że prawdziwy morderca pozostaje na wolności i będzie zabijał dalej.
Wkrótce potem ginie następna tancerka i wyniki śledztwa znowu wskazują na winę Herberta White'a. Wesley rusza w długą pogoń za White'em. Ta dziwna podróż połączy ich w niezwykły sposób na resztę życia.

źródło opisu: Świat Książki, 2000

źródło okładki: http://www.conrada11.pl/

Gabi145 | 2015-10-22
Przeczytana: 22 października 2015

Mam mieszane uczucia względem tej pozycji. Z jednej strony czytając te książkę czułam duszną atmosferę tamtego okresu, w szególności zapach papierosów, które były zażywane jak cukierki wszedzie i w dużej ilości. Postaci były róznorodne i dobrze napisane. Fabuła ciekawa, ale czegoś mi zabrakło. Chyba za smutna i przygnębiająca była dla mnie ta ksiązka.

czarnapuszka | 2016-12-08
Przeczytana: 2006 rok