Wstęp do nauki o muzykoterapii

Wydawnictwo: Zakład Narodowy im. Ossolińskich
Pedagogika, muzykoterapia
Lena

By leczyć ciało ludzkie, konieczna jest wiedza o całości zjawisk. (Hipokrates) Datujące się od wieków bliskie stosunki sztuki, a szczególnie muzyki z medycyną, mają swe źródło w podłoŜu tych dwu dziedzin-szeroko pojętym humanizmie. Dla twórcy mazycmegozawsze było, jest i chyba będzie istotnym zagadnieniem, w jabićsposób jego twórczość jest przyjmowana przez społeczeństwo, określa to bowiem...

By leczyć ciało ludzkie, konieczna jest wiedza o całości zjawisk.
(Hipokrates)
mają swe źródło w podłoŜu tych dwu dziedzin-szeroko pojętym humanizmie.
Dla twórcy mazycmegozawsze było, jest i chyba będzie istotnym zagadnieniem, w
jabićsposób jego twórczość jest przyjmowana przez społeczeństwo, określa to
bowiem społeczną wartość i przydatność tej działalności.

źródło opisu: Ossolineum 1979

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Booka | 2013-05-06
Przeczytana: 27 marca 2012

Książka napisana językiem bardzo naukowym i dlatego nie czyta się jej dobrze mimo, iż jej temat jest na ogół lekki i przyswajalny.
Dobra do wykorzystania do referatu, czy też większej pracy jeśli chce się wpleść bardzo naukowe sformułowania, jednak jeśli ktoś jest zainteresowany muzykoterapią jako taką - lepiej sięgnąć po bardziej przyswajalne książki z tego zakresu.

barbasie | 2015-11-08
Magda | 2014-06-05