Formalne zasady chrześcijaństwa. Szkice do teologii fundamentalnej

Tłumaczenie: Wiesław Szymona OP
Seria: Alfa i Omega
Wydawnictwo: W drodze
Theologische Prinzipienlehre
religia
Boromeusz

Formalne zasady chrześcijaństwa to książka, która pozwala poznać główne nurty teologicznego myślenia papieża Benedykta XVI. Historyczny rozwój katolickiego Credo, chrzest jako centrum życia chrześcijańskiego, wspólnota Kościoła jako sakrament – to centralne tematy teologii Josepha Ratzingera twórczo rozwijającego nauczanie ostatniego Soboru. W tym samym, posoborowym nurcie mieści się dialog ekumeniczny, w którym obecny papież brał od początku i bierze nadal czynny udział jako jego zdecydowana awangarda. Nakreślone tu teologiczne perspektywy debaty w sposób intrygujący wyprzedzają wyobraźnię i możliwości kościelnych struktur.

źródło opisu: W Drodze, 2009

źródło okładki: www.wdrodze.pl