Święta Warmia

Wydawnictwo: Pracownia Wydawnicza ElSet
historia
godka

Bogato ilustrowana publikacja przedstawiająca historię Warmii od czasów plemion pruskich po współczesność, ze szczególnym uwzględnieniem ducha, kultury i obyczajowości Warmiaków. Na wewnętrznych stronach okładki znajdują się herby wszystkich biskupów warmińskich. „Każdy kraj, naród ma prawo, a nawet obowiązek znać swoją historię. Znajomość korzeni, z których się wywodzimy jest wprost...

z których się wywodzimy jest wprost niezbędna do kształtowania charakteru i postawy obywatelskiej młodych ludzi. […] Mam nadzieję, że ta książka młodego jeszcze wiekiem autora pomoże młodym pokoleniom, przecież też już Warmiaków, poznać naszą Świętą Warmię. Pokochać ją szczerze i zrozumieć. Bo najwyższy już na to czas, by móc powiedzieć
z pewnością w głosie: jestem Warmiakiem i jestem z tego dumny”.

Edward Cyfus

źródło opisu: Pracownia Wydawnicza "ElSet", 2007

źródło okładki: http://wydawnictwo.elset.pl/?p=books&id=8&cat=

Magdalena | 2016-07-27

Czyta się bardzo przyjemnie, ale jest to tylko Warmia podana w formie pastylki. Nie odmawiam Drejowi umiejętności zainteresowania czytelnika, jednakże u osób bardziej zainteresowanych tą tematyką, wiedzących co nie co o historii Warmii, pozycja ta wywoła lekki niedosyt.

Apolinary | 2015-09-04
Przeczytana: 03 września 2015

Ciekawa, choć bardzo ogólna pozycja, zorientowana bardzo katolicko. Szkoda, że omówienie historii XX wieku na Warmii autor ograniczył tylko do południowej części krainy, zamieszkałej przez Polaków. Jako mieszkaniec okolic Lidzbarka Warmińskiego jestem troszkę rozczarowany.