Zeszyt w czerwonej okładce

Tłumaczenie: Magdalena Kwiatkowska
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
6 (10 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
Tetrad' v krasnoj obložke, Тетрадь в красной обложке
pszczola_czyta

źródło okładki: literacki24.pl

Regalia | 2017-03-06
Przeczytana: 30 lipca 2017

Takie małe, krótkie, propagandowe barachło.

Sanna | 2014-02-03

Jedna z ulubionych książek mojego dzieciństwa! Czytałam ją wielokrotnie. Nie wiem, jaki byłby mój odbiór tej książki, gdybym przeczytała ją teraz (nie jest to możliwe, bo gdzieś się zapodziała), ale wystawiam jej wysoką punktację przez wzgląd na dawne czasy :) Pamiętam, że wówczas mocno utożsamiałam się z główną bohaterką, 10-letnią Maszą. Jak to możliwe, że autor tak świetnie potrafił wcielić się w małą dziewczynkę? Narracja jest pierwszoosobowa i aż trudno uwierzyć, że w rzeczywistości napisał to dorosły mężczyzna...

pszczola_czyta | 2012-09-04

Pamiętam tę książeczkę bardzo dobrze z dzieciństwa, czytałam ją nawet wielokrotnie. Jest to krótka bo zaledwie ponad 100 str powieść dla dzieci. Z tego co pamiętam przypadła mi do gustu, była to moja ulubiona książka. Po przeprowadzce gdzieś mi się zapodziała, muszę spytać Babci, czy nie ma jej jeszcze może przypadkiem..
Walery Woskobojnikow napisał chyba tylko tę jedną książkę. Nie potrafiłam znaleźć o nim żadnych informacji w internecie, wiem tylko że był Rosjaninem.