C#. Zadania z programowania z przykładowymi rozwiązaniami

Wydawnictwo: Helion
978-83-246-3981-6
Daniel

C#, obecny na rynku od ponad dziesięciu lat, należy do tych języków programowania, bez których trudno się obejść — również dlatego, że jest jedynym językiem zaprojektowanym specjalnie dla platformy .NET i środowiska uruchomieniowego CLR. Dobry programista, student lub nauczyciel informatyki, a także każdy człowiek zainteresowany programowaniem powinien znać podstawy tego języka i umieć rozwiązywać konkretne zadania. Podobnie zresztą powinien opanować najważniejsze zagadnienia dotyczące programowania w językach Java, C++ i Turbo Pascal oraz umieć stosować je w praktyce. Ten rewelacyjny zbiór zadań pozwala szybko i przy minimalnym wysiłku opanować umiejętności programistyczne w obiektowym języku C# poprzez analizę typowych rozwiązań stosowanych w działających programach.

Książka "C#. Zadania z programowania z przykładowymi rozwiązaniami" na konkretnych przykładach pokaże Ci, jak program napisany w języku C# komunikuje się z użytkownikiem poprzez operacje wejścia-wyjścia. Dowiesz się, jakie operatory będą Ci potrzebne i do czego można ich używać. Poznasz instrukcje sterujące przebiegiem programu (iteracyjne oraz wyboru). Zrozumiesz, jakie funkcje pełnią tablice jednowymiarowe i dwuwymiarowe oraz kolekcje. Następnie nauczysz się wykorzystywać obiektowe właściwości języka C# oraz zapisywać odpowiednie informacje w plikach tekstowych — a wszystko to zajmie Ci zaledwie chwilę. Rozwiązanie zamieszczonych tu zadań to droga na skróty do pełnego zrozumienia i zastosowania zalet języka C#.

źródło opisu: Helion

źródło okładki: Helion