Fotografia portretowa 100 rad i pomysłów

Wydawnictwo: Zoner Press
poradniki

Już nie musisz myśleć nad tym, w jaki sposób stworzyć elegancki portret, jak dodać atmosferę do zdjęć swoich znajomych, jak zrobić zdjęcie ciekawej twarzy lub nietypową fotografię ślubną. Daniel Lezano i Bjorn Thomassen dają rady i inspiracje w przystępny sposób. W książce przedstawiono wszystkie aspekty fotografii portretowej, począwszy od techniki, póz i kompozycji, poprzez zaawansowane style i pomysły kreatywne, aż do sztuczek cyfrowych, które mogą okazać się pomocne przy powstawaniu Twoich zdjęć portretowych. Fotografie, ich oryginalne rozwiązania i jasno prezentowane możliwości, które autorzy oferują, będą Ci przewodnikiem podczas tworzenia fotografii portretowej.

Sankossi | 2016-03-24

FATALNE, ABSOLUTNIE FATALNE TŁUMACZENIE! W życiu nie miałam w ręku książki z taką ilością błędów - zdania mają niewłaściwą składnię, w kilku tytułach rozdziałów są literówki, ale za to jakie! Przykładowy tytuł rozdziału (zachowuję oczywiście oryginalną pisownię) - "Stwórz atmosferę poprzez uwydatnienie ziarnazrna". Albo "Zdjęcia na molu" (chodziło o zdjęcia na molo). Przykładowe zdanie: "Postaraj się umieścić model w najbardziej jasne miejsce tych wzorów, żeby go bardziej uwidocznić." Tego typu zdania znajdują się w praktycznie każdym rozdziale, a ponieważ jeden rozdział zajmuje tu maksymalnie 2 strony... Bardzo ciężko się to czyta. Słowem - książka z praktycznymi poradami i ładnymi zdjęciami została zniszczona przez wykorzystanie tłumacza Google.

Kingha | 2016-01-05
Przeczytana: 17 lutego 2016