Zgłosuj na książki roku 2017

Sekrety kurtyzany

Tłumaczenie: Barbara Ert-Eberdt
Cykl: Transformacja Sióstr Shelley (tom 3) | Seria: Harlequin Romans Historyczny
Wydawnictwo: Harlequin
Innocent Courtesan to Adventurer's Bride
Avadoro

Celina Shelley, wzorem sióstr, Meg i Belli, ucieka z rodzinnego domu od rygorystycznego ojca, anglikańskiego pastora. Jedzie do Londynu, gdzie mieszka Clara, siostra jej nieżyjącej matki. Na miejscu okazuje się jednak, że prowadzi ona dom rozkoszy. Celina, nie mając wyboru, postanawia zostać. Clara, zwana panią Deverill, traktuje przyzwoicie swoje podopieczne, w przeciwieństwie do wspólnika,...

Clara, zwana panią Deverill, traktuje przyzwoicie swoje podopieczne, w przeciwieństwie do wspólnika, chciwego i bezdusznego Gordona Makepeace'a, który chce z procederu dziewcząt wyciągnąć jak największe korzyści. Korzystając z choroby pani Deverill, zmusza Celinę do spotkania z wiekowym sir Humphreyem Tolhurstem. Starszy mężczyzna nieoczekiwanie dostaje ataku apopleksji już na początku rendez-vous, a Celina zostaje oskarżona o kradzież. Przerażona, ucieka i zwraca się o pomoc do ciotki. Clara, rozumiejąc powagę sytuacji, wysyła siostrzenicę do dawnego przyjaciela, barona Simona Ashleya. Niestety, jej opiekun wkrótce umiera, a do posiadłości przyjeżdża z zagranicy jego spadkobierca, Quinn Ashley...

źródło opisu: Wydawnictwo Harlequin Enterprises, 2012

źródło okładki: Wydawnictwo Harlequin Enterprises, 2012

Efemeryda | 2017-03-23

Mała ilość gwiazdek niech nikogo nie zmyli, bo to tylko takie sobie czytadełko, o znanym schemacie. Lektura bezproblemowa. Daje zajęcie, za bardzo nie odmóżdża, wzruszyć się pozwoli, ma pozytywne zakończenie no i nie trzeba pamiętać, gdzie się skończyło (w mojej pracy ma to duże znaczenie).
Dodatkowym walorem jest układanie tych opowiastek w cykl - dziś ten bohater, w kolejnym tomie któraś z postaci drugoplanowych. Lubię takie rzeczy czytać.
No i te kobitki, wiotkie jak trzcina, a jednak głębiej takie monolityczno - feministyczne (w rozumieniu p. Alutki z popularnego rodzinnego serialu:))

sPinacz | 2014-06-25
Przeczytana: 25 czerwca 2014

Mniej więcej do połowy książka była super. Potem zrobiło się za bardzo melodramatycznie.

Joanna | 2018-02-15
Przeczytana: 22 stycznia 2018